ΙΣΠΑΝΙΑ

Βιγιαρεάλ – Οσασούνα 1-2: Ψυχωμένο διπλό για Ευρώπη!

Η Οσασούνα πέρασε από την έδρα της Βιγιαρεάλ με τρίποντο στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Η Βιγιαρεάλ ηττήθηκε εντός έδρας από την Οσασούνα με 1-2 και «βυθίστηκε» στη βαθμολογία. Όνειρα Ευρώπης για τους φιλοξενούμενους.

Με γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα, η Οσασούνα «επέδρασσε» με το διπλό και συνέχισε τη φετινή εντυπωσιακή πορεία της στην La Liga.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο «Εστάντιο ντε λα Κεράμικα» στο 26ο λεπτό, με τον Τόρο. Ο Ισπανός χαφ με σουτ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Το «κίτρινο υποβρύχιο» αντέδρασε στο 55ο λεπτό, όταν ο Μορένο ισοφάρισε σε 1-1, με υπέροχο σουτ πάνω στη κίνηση. Όμως, η Οσασούνα δεν είχε πει την τελευταία της «κουβέντα».

Συγκεκριμένα, στο 87ο λεπτό του αγώνα, ο Αβίγια «εκτέλεσε» από θέση τετ α τετ τον αντίπαλο τερματοφύλακα και χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του.

Αυτή ήταν η πρώτη φετινή ήττα στο πρωτάθλημα για τη Βιγιαρεάλ και πλέον βρίσκεται στην ενδέκατη θέση, με 11 βαθμούς. Από την άλλη πλευρά, η εντυπωσιακή Οσασούνα μπήκε στην πρώτη πεντάδα, με 17 βαθμούς.