Λάτσιο – Ουντινέζε 1-3: Την… φρέναρε απότομα! (vids)

Ουντινέζε
Ουντινέζε
Συντάκτης: Μαρία Καλτσίδη Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Η Ουντινέζε πέρασε με 3-1 από το Ολίμπικο και έβαλε φρένο στα όνειρα της Λάτσιο στη Serie A.

Το σκορ άνοιξε για την Ουντινέζε στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης ο Αρσλάν με δυνατό σουτ από τα όρια της περιοχής και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Πουσέτο νίκησε τον Στρακόσια και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 71′ ο Φορεστιέρι έκανε το 3-0 και το μόνο, που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 3-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιμόμπιλε στο 74′.

Έτσι, η Λάτσιο έμεινε τρεις βαθμούς πίσω από την τετράδα ενώ οι φιλοξενούμενοι πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα και απομακρύνθηκαν από την επικίνδυνη ζώνη (+5).