ΙΤΑΛΙΑ

Μίλαν – Σπαλ 1-0: Με Σούσο εκτελεστή (vid)

Πήρε τη νίκη η Μίλαν με απευθείας εκτέλεση φάουλ...

Μίλαν – Σπαλ 1-0: Έχει ακούσει πολλά από την αρχή της σεζόν μέχρι τώρα ο Σούσο, αλλά ήταν αυτός ο οποίος έδωσε τη νίκη. Στην αναμέτρηση κόντρα στην Σπαλ, με την οποία ολοκληρώθηκε η 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο ημίχρονο η Μίλαν δεν κατάφερε να κάνει και πολλά. Είχε τη μεγαλύτερη ευκαιρία, με το δοκάρι του Καστιγιέχο στο 13′, αλλά από εκεί και πέρα τίποτε άλλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο Στέφανο Πιόλι έβαλε στο ματς τον Σούσο. Ο οποίος στο 63′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έκανε το 1-0 στο ματς, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Σάχοφ: Η πρώτη πανέμορφη ασίστ του στη Serie A (vid)

Μίλαν: Ντοναρούμα, Λέο Ντουάρτε, Μουσάτσιο, Ρομανιόλι, Ερναντέζ, Πακιέτα, Μπενασέρ, Κεσιέ, Καστιγιέχο, Πιάτεκ, Τσαλχάνογλου, ενώ έπαιξαν και οι Καλάμπρια, Μποναβεντούρα, Σούσο.

Σπαλ: Μπερίσα, Τσιόνεκ, Βικάρι, Τόμοβιτς, Στρεφέτζα, Μούργκια, Μισιρόλι, Κούρτιτς, Ρέτσα, Φλοκάρι, Πετάνια, ενώ αγωνίστηκαν και οι Βαλότι, Σάλα, Παλόσκι.

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής
Τρίτη 29/10
Πάρμα-Βερόνα 0-1 (10’ Λάζοβιτς)
Μπρέσια-Ίντερ 1-2 (76’ αυτ. Σκρίνιαρ / 23’ Λαουτάρο, 63’ Λουκάκου)

Τετάρτη 30/10
Νάπολι-Αταλάντα 2-2 (16’ Μαξίμοβιτς, 71’ Μίλικ – 41’ Φρόιλερ, 86’ Ίλισιτς)
Κάλιαρι-Μπολόνια 3-2 (48′, 85′ Ζοάο Πέδρο, 72′ Σιμεόνε – 23′ Σανταντέρ, 90′ αυτ. Όλσεν)
Γιουβέντους-Τζένοα 2-1 (16′ Μπονούτσι, 95′ πεν. Ρονάλντο – 41′ Κουάτε)
Λάτσιο-Τορίνο 4-0 (25′ Ατσέρμπι, 33′, 70′ Ιμόμπιλε, 90′ αυτ. Μπελότι)
Σαμπντόρια-Λέτσε 1-1 (91′ Ραμίρες-9′ Λαπντούλα)
Σασουόλο-Φιορεντίνα 1-2 (24′ Μπόγκα – 63′ Γκαστροβίλι, 83′ Μιλένκοβιτς)
Ουντινέζε-Ρόμα 0-4 (14′ Ζανιόλο, 51′ Σμόλινγκ, 54′ Κλάιφερτ, 65′ πεν. Κολάροφ)