ΙΤΑΛΙΑ

Μίλαν – Τορίνο 4-2 παρ.: Σώθηκε παρά τρίχα και πέρασε (vid)

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων και προκρίθηκαν στην παράταση

Μίλαν – Τορίνο 4-2: Παρά τρίχα σώθηκαν οι «ροσονέρι» και μέσω της παράτασης προκρίθηκαν στην ημιτελική φάση του Coppa Italia.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 7’ και στο 12’ άνοιξαν το σκορ με τον Τζιάκομο Μποναβεντούρα.

Ο Σάμουελ Καστιλέχο έχασε ευκαιρία στο 22’ για το 2-0, όμως η Τορίνο ήταν αυτή που σκόραρε (στο 34’ με τον Μπρέμερ).

Έξι λεπτά αργότερα ο Άντε Ρέμπιτς παραβίασε την αντίπαλη εστία, αλλά το γκολ δεν μέτρησε.

Η Μίλαν φιλοδοξούσε να πετύχει την πέμπτη διαδοχική της νίκη και στο 57’ ο Καστιγέχο πλησίασε στο 2-1.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ: Η Μίλαν για τον Κόμπι Μπράιαντ (pics+vid)

Η Τορίνο, ωστόσο, αποδείχθηκε και πάλι πιο ουσιαστική, αφού στο 71’ ο Μπρέμερ ανέτρεψε τα δεδομένα με το δεύτερο γκολ του.

Λίγα λεπτά απέμεναν και δεδομένου ότι ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς δεν βρήκε στόχο στο 84’, όλα έδειχναν ότι η «γκρανάτα» θα φτάσει στη σπουδαία πρόκριση.

Αλίμονο. Στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χακάν Τσαλχάνογλου, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο 82’, έφερε το ματς στα ίσα και το έστειλε στην παράταση.

Εκεί η Μίλαν ήταν ασταμάτητη. Αφού απείλησε στο 103’, σκόραρε στο 106’ με τον Τσαλχάνογλου και το 109’ με τον Ιμπραΐμοβιτς, παίρνοντας την πρόκριση στα ημιτελικά.

Να σημειωθεί ότι αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Σουηδού φορ στο Σαν Σίρο, μετά την επιστροφή του στο Μιλάνο.

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Κόντι, Κίερ, Ρομανιόλι, Ερναντέζ, Καστιγέχο, Κρούνιτς (82′ Τσαλχάνογλου), Μπενασέρ, Μποναβεντούρα (76′ Λεάο), Πιάτεκ (65′ Ιμπραΐμοβιτς), Ρέμπιτς (105′ Κεσιέ).

ΤΟΡΙΝΟ: Σιρίγκου, Ίτσο, Ενκουλού, Μπρέμερ (82′ Τζιτζί), Ντε Σιλβέστρι (112′ Λασάλτ), Ρινκόν (112′ Λιάνκο), Λούκιτς, Άινα, Βέρντι, Μπερενγκέρ (90′ Μίλικο), Μπελότι.

Ίντερ – Φιορεντίνα (21:45)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μίλαν – Τορίνο 4-2 παρ.: Σώθηκε παρά τρίχα και πέρασε (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.