ΙΤΑΛΙΑ

Serie A: Η Ίντερ έχασε με απίστευτο γκολ – Θρίλερ για τον τίτλο

Η Ίντερ έχασε από την Μπολόνια με ανατροπή, έμεινε δεύτερη στη Serie A και κινδυνεύει να απωλέσει τα σκήπτρα του πρωταθλητή.

Από την Μπολόνια στη Μίλαν με αγάπη! Η Ίντερ έχασε στο «Ρενάτο Νταλ’ Άρα» με 2-1 και τα δεδομένα στη Serie A ανατράπηκαν.

Μπορεί οι πρωταθλητές να προηγήθηκαν μόλις στο 3′ με τον Πέρισιτς, αλλά απέναντι σε μία ομάδα που δεν έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον, δέχτηκαν την ανατροπή. Ο Αρναούτοβιτς ήταν εκείνος που ισοφάρισε στο 28′ με κεφαλιά από σέντρα του Μπάροου κι ενώ έως τότε οι γηπεδούχοι δεν ήταν απειλητικοί. Οι πρωταγωνιστές του 1-1 συνδυάστηκαν ξανά λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, αλλά ο «Άρνα» δεν νίκησε ξανά τον Ράντου.

Τελικά ο Ρουμάνος που κλήθηκε να παίξει βασικός, κρέμασε την ομάδα του. Σε μία απίστευτη φάση στο 81′ έκανε κάτι απίστευτο! Δεν μπόρεσε να διώξει την μπάλα, ο Σανσόν την έκλεψε και σκόραρε για δεύτερη σερί αγωνιστική. Έτσι διαμορφώθηκε το 2-1 που κρατάει πρώτη τη Μίλαν στο +2. Απομένουν τρεις αγωνιστικές και το πρόγραμμα της Μίλαν θεωρητικά είναι πιο δύσκολο.

Στα άλλα ματς που έγιναν στη Serie A, έγινε χαμός από γκολ. Στο 4-4 τελείωσε το Αταλάντα – Τορίνο με εκατέρωθεν ανατροπές και τέσσερα πέναλτι στο ματς. Όσο για τη Φιορεντίνα, διασύρθηκε εντός έδρας με 4-0 από την Ουντινέζε. Τα δύο γκολ των φιλοξενούμενων μπήκαν στις καθυστερήσεις.

Τα αποτελέσματα στις εξ αναβολής αναμετρήσεις

Φιορεντίνα – Ουντινέζε 0-4 (12′ Μάρι, 36′ Ντεουλοφέου, 90’+1 Γουάλας, 90’+5 Ουντότζι)

Αταλάντα – Τορίνο 4-4 (17′ πέν. και 84′ πέν. Μουριέλ, 23′ Ντε Ρουν, 78′ Πάσαλιτς – 4′ Σανάμπρια, 36′ πέν. και 63′ πέν. Λούκιτς, 67′ αυτ. Φρέουλερ)

Μπολόνια – Ίντερ 2-1 (28′ Αρναούτοβιτς, 81′ Σανσόν – 3′ Πέρισιτς)

Η βαθμολογία της Serie A

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Serie A: Η Ίντερ έχασε με απίστευτο γκολ – Θρίλερ για τον τίτλο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.