ΙΤΑΛΙΑ

Serie A: Τεράστια ματσάρα, με τη Μίλαν να συνεχίζει στην κορυφή! (vids)

Μεγάλο ματς έγινε στο Μιλάνο, ανάμεσα στη Μίλαν και τη Λάτσιο, για τη 14η αγωνιστική της Serie A...

Τρομερό ματς έγινε στο Μιλάνο για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Serie A!

Εκεί όπου η Μίλαν υποδέχτηκε τη Λάτσιο και νίκησε με 3-2 στο τέλος του αγώνα, συνεχίζοντας μόνη πρώτη στην κορυφή της Serie A, δείχνοντας ότι δεν… κουνιέται από εκεί!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και στο 16′ προηγήθηκαν με 2-0! Στο 10′ ο Ρέμπιτς έκανε το 1-0, ενώ στο 16′ ο Τσαλχάνογλου σημείωσε το 2-0 με πέναλτι.

Η Λάτσιο όμως σύνελθε γρήτορα και στο 27′ μείωσε σε 2-1 με τον Λουίς Αλμπέρτο, ενώ στο 59′ ο Ιμόμπιλε ισοφάρισε σε 2-2!

Το ματς πήγαινε στην ισοπαλία, αλλά η Μίλαν δεν συμβιβάστηκε με αυτήν! Έτσι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ερναντές διαμόρφωσε το τελικό 3-2, δίνοντας σημαντική νίκη στη Μίλαν!

Μίλαν (Στέφανο Πιόλι): Ντοναρούμα, Καλουλού, Ρομανιόλι, Καλάμπρια (90+2′ Νταλότ), Ερναντές, Κρούνιτς, Τονάλι, Τσαλχάνογλου, Σαλεμάκερς (64′ Καστιγιέχο, 90’+2′ Μαλντίνι), Ρέμπιτς, Ράφαελ Λεάο (79′ Χάουγκε).

Λάτσιο (Σιμόνε Ιντζάγκι): Ρέινα, Πάτρικ (88′ Χοντ), Λουίζ Φελίπε, Ράντου, Εσκαλάντε (46′ Κατάλντι), Λουίς Αλμπέρτο, Μάρουσιτς, Λουίς Αλμπέρτο, Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς (73′ Ακπρο), Κορέα (32′ Μουρίκι), Ιμόμπιλε (74′ Περέιρα).

14η Αγωνιστική

Τρίτη 22 Δεκεμβρίου
Κροτόνε – Πάρμα 2-1 (24′, 44′ Μεσσίας – 57΄Κούκα)
Γιουβέντους – Φιορεντίνα 0-3 (3′ Βλάχοβιτς, 76′ αυτ. Σάντρο, 80′ Κάσερες)

Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου
Βερόνα – Ίντερ 1-2 (63′ Ίλιτς – 52′ Λαουτάρο Μαρτίνες, 69′ Σκρίνιαρ)
Μπολόνια – Αταλάντα 2-2 (73′ Τομιγιάσου, 82′ Παζ – 22′ πέν., 23′ Μουριέλ)

Μίλαν – Λάτσιο 3-2 (10′ Ρέμπιτς, 16′ πέν. Τσαλχάνογλου, 90’+2′ Ερναντές – 27′ Λουίς Αλμπέρτο, 59′ Ιμόμπιλε)
Νάπολι – Τορίνο 1-1 (90’+1′ Ινσίνιε – 56′ Ίτζο)

Ρόμα – Κάλιαρι 3-2 (11′ Βερετού, 71′ Τζέκο, 77′ Μαντσίνι – 59′, 90’+2′ πέν. Ζοάο Πέδρο)

Σαμπντόρια – Σασουόλο 2-3 (55′ Κουαλιαρέλα, 88′ Μπαλντέ – 2′ Τραορέ, 56′ Καπούτο, 58′ Μπεράρντι)

Σπέτσια – Τζένοα 1-2 (10′ Ενζολά – 15′ Ντέστρο, 73′ πέν. Κρίσιτο)
Ουντινέζε – Μπενεβέντο 0-2 (9′ Καπράρι, 77′ Λετίτσια)