ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΑΕΚ-Βόλος: Από το 0-1 του 14′, στο 4-1 μέσα σε 11 λεπτά! (vid)

ΑΕΚ-Βόλος: Εντυπωσιακό σκορ 4-1 είχαμε στο πρώτο ημίχρονο του πρώτου προημιτελικού του Κυπέλλου Ελλάδας που γίνεται στο ΟΑΚΑ.

ΑΕΚ-Βόλος: Από το 0-1 του 12', στο 4-1 μέσα σε 11 λεπτά! (vid)
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο Βόλος άνοιξε το σκορ στο 14′ με τον Δουβίκα, για να ακολουθήσουν τέσσερα γκολ από την ΑΕΚ σε διάστημα μόλις 11 λεπτών!

Συγκεκριμένα στο 25′ ο Μάνταλος ισοφάρισε σε 1-1, στο 29′ ο Τάνκοβιτς έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, στο 31′ ο ίδιος έκανε το 3-1 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ενώ στο 36′ ο Ολιβέιρα έβαλε και 4ο γκολ για την ΑΕΚ με πέναλτι.

Πάντως πριν το 0-1, ο Βόλος είχε και μια μεγάλη ευκαιρία με τον Περέα για να ανοίξει τότε το σκορ της αναμέτρησης.

ΑΕΚ-Βόλος: Δείτε παρακάτω τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις