ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Απόλλων Παραλιμνίου-Αστέρας Τρίπολης 0-4: Πανηγυρική πρόκριση

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έπιασε εξαιρετική απόδοση, πρόσφερε γκολ και θέαμα και κατέκτησε την 1η θέση του 6ου ομίλου

Χωρίς να συναντήσει αντίσταση, ο Αστέρας Τρίπολης συνέτριψε με 4-0 τον Απόλλωνα Παραλιμνίου και προκρίθηκε στους “16” του κυπέλλου Ελλάδας.

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έκανε επίδειξη δύναμης, “καθάρισε” από νωρίς την υπόθεση νίκη και ολοκλήρωσε με 3χ3 στον 6ο όμιλο, όπου και τερμάτισε στην πρώτη θέση.

Στο 7ο μόλις λεπτό ο Τσιλιανίδης με φοβερό σουτ με το δεξί έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ. Ο ίδιος παίκτης είδε δοκάρι δύο λεπτά αργότερα, όπως και στο 19′!

Τρία λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου μέρους, ο Γιάννης Μπαστιάνος έκανε ένα εξαιρετικό σλάλομ, πέρασε τρεις παίκτες του Απόλλωνα και με το αριστερό τελείωσε άψογα τη φάση για το 0-2.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα στο 52′ ήρθε το τρίτο γκολ για τον Αστέρα με σουτ του Δουβίκα έπειτα από τακουνάκι του Ρόλε.

Έξι λεπτά μετά, από σέντρα του Μπαστιάνου και κεφαλιά του Βαλιέντε, οι Αρκάδες διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Παύλος Δημητρίου): Σαββίδης, Μαυρομάτης (55′ Δέντσας), Τσαούσης (64′ Λαζαρίδης), Κουτζαβασίλης, Τριανταφύλλου, Λιάρας, Ζυγκερίδης, Κεχαγιάς (78′ Γκόλιας), Τριανταφύλλου, Τάκας, Καριοφύλλης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιώργος Παράσχος): Αθανασιάδης, Αλμπάνης (64′ Κάρδαρης), Χριστόπουλος, Βαλιέντε, Ορτέγκα (81′ Φωτόπουλος), Μπελόκ, Σάλας, Ρόλε, Τσιλιανίδης (55′ Φερνάντεθ), Μπαστιάνος, Δουβίκας.

ΟΦ Ιεράπετρας – Παναιτωλικός 0-0: Έμεινε στο… μηδέν και αποκλείστηκε

Ηρόδοτος – Πανιώνιος 1-2: Προκρίθηκαν με 3 στα 3 οι «κυανέρυθροι»

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Απόλλων Παραλιμνίου-Αστέρας Τρίπολης 0-4: Πανηγυρική πρόκριση», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.