ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ: Τα γκολ των Ντάουντα, Ολιβέιρα και Λαγού (vid)

Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ: Δείτε τα γκολ των Ντάουντα (16'), Ολιβέιρα (20') και Λαγού (27΄) στο πρώτο ημίχρονου του αγώνα της Ριζούπολης.

Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ: Τα γκολ των Ντάουντα, Ολιβέιρα και Λαγού
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ: Εντυπωσιακές εναλλαγές στο σκορ και τα συναισθήματα είχαμε στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα της Ριζούπολης, στο επαναληπτικού του Κυπέλλου Ελλάδας (2-0 η Ένωση στο πρώτο ματς).

Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ: Κι αυτό καθώς μέσα σε μόλις 27 λεπτά είχαμε τρία γκολ, δύο για τον Απόλλωνα Σμύρνης και ένα για την «Ένωση».

Συγκεκριμένα στο 16′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, όταν ο Μπεντινέλι πάτησε στην περιοχή (του έγινε πέναλτι), η μπάλα έφτασε στον Ντάουντα, ο οποίος βρήκε δίχτυα με τη δεύτερη προσπάθεια.

Πριν προλάβουν όμως να πανηγυρίσουν το γκολ οι παίκτες του Παράσχου, η ΑΕΚ ισοφάρισε. Στο 20′, μετά από τραγικό λάθος του τερματοφύλακα Γιαννακόπουλου, η μπάλα στρώθηκε στον Ολιβέιρα που από κοντά έκανε το 1-1.

Επτά λεπτά αργότερα ο Απόλλων έφτασε και σε δεύτερο τέρμα, μετά από σουτ-«κεραυνό» που έπιασε ο Τάσος Λαγός (ασίστ ο Ντάουντα) για το 2-1!

Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ: Δείτε τα τρία γκολ από το πρώτο ημίχρονο