ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Άρης – ΟΦΗ: Το 2-0 ο Καμαρά με νέο πέναλτι

Οι «κιτρινόμαυροι» κάνουν το 2-0 στο 45+4' και πάλι με εκτέλεση πέναλτι, αυτή τη φορά από τον Καμαρά.

Άρης - ΟΦΗ: Οι «κιτρινόμαυροι» κάνουν το 2-0 στο 45+4' και πάλι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, αυτή τη φορά από τον Αμπουμπακάρ Καμαρά.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Άρης – ΟΦΗ: Ο Άρης διπλασιάζει τα τέρματά του στις καθυστερήσεις του Α’ πρώτου ημιχρόνου, κάνοντας το 2-0 και πάλι με εκτέλεση πέναλτι. Σκόρερ ο Αμπουμπακάρ Καμαρά.

Στο 45o λεπτό ο Μπαντού Εντιαγέ ανατράπηκε καθαρά από τον Μεγιάδο, με τον διαιτητή Φωτιά να μην καταλογίζει την ποινή. Ο διαιτητής VAR όμως Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος τον κάλεσε να το τσεκάρει στο βίντεο.

Έτσι ο Φωτιάς υπέδειξε ως όφειλε την εσχάτη των ποινών, με τον Καμαρά να την εκτελεί αυτή τη φορά για το 2-0 υπέρ του Άρη!

Θυμίζουμε ότι το 1-0 είχε κάνει ο Μπρούνο Γκάμα στο 16′ με πέναλτι επίσης.

Άρης – ΟΦΗ: Δείτε παρακάτω το 2-0 με τον Καμαρά