ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Παναθηναϊκός – Αναγέννηση: Δεύτερο γκολ ο Βιτάλ, σκοράρει κι ο Αϊτόρ

Τα γκολ της αναμέτρησης Παναθηναϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας

Παναθηναϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας: Νωρίς-νωρίς καθάρισαν οι γηπεδούχοι το ματς της Λεωφόρου, με μπροστάρη τον Ματέους Βιτάλ.

Μόλις στο 6ο λεπτό, ο Λούκας Βιγιαφάνιες άνοιξε δεξιά στον Αϊτόρ, ο οποίος έκανε το γύρισμα στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής και ο Βραζιλιάνος άνοιξε το σκορ με πλασέ.

Μέχρι τώρα ο Βιτάλ είχε σημειώσει μόλις ένα γκολ σε:

Συγκεκριμένα είχε σκοράρει στο ματς της 26ης Σεπτεμβρίου κόντρα στον Βόλο για το πρωτάθλημα.

Δεκατέσσερα λεπτά αργότερα, ο Γιάννης Κώτσιρας τροφοδότησε τον Αϊτόρ, εκείνος γύρισε στην περιοχή, και ο Βιτάλ έγραψε το 2-0.

Δεύτερη ασίστ για τον Ισπανό, για πρώτη φορά βάζει δύο γκολ στο ίδιο ματς ο Βραζιλιάνος.

Στο 32ο λεπτό, ο Αϊτόρ χρίστηκε σκόρερ με κοντινό πλασέ, έπειτα από ασίστ του Καρλίτος.

Παναθηναϊκός – Αναγέννηση: Δείτε τα γκολ

Οι ενδεκάδες

Κάτω από τα δοκάρια είναι ο Διούδης, στην άμυνα από τα αριστερά προς τα δεξιά παίζουν οι Χουάνκαρ, Σάρλια, Σένκεφελντ, Κώτσιρας.

Στο κέντρο αγωνίζονται οι Ρούμπεν, Μαουρίσιο και Βιγιαφάνιες.

Την τριάδα της επίθεσης αποτελούν οι Αϊτόρ, Βιτάλ και Καρλίτος.

Στον πάγκο: Μπρινιόλι, Σιδεράς, Πούγγουρας, Σάντσες, Αλεξανδρόπουλος, Λούντκβιστ, Παλάσιος, Ιωαννίδης, Μακέντα.

Η ενδεκάδα της Αναγέννησης Καρδίτσας: Γκέκας, Κουτρουμάνος, Σταμόπουλος, Πλέγας, Βιδάλ, Γκόλιας, Μπενγκόα, Γκίνη, Μανιός, Κοτσώνης, Μπραμπίγια.

Η θεσσαλική ομάδα επιστρέφει στη δράση έπειτα από ένα μήνα και είναι έτοιμη για τον πρώτο αγώνα της ιστορίας της στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – Αναγέννηση: Δεύτερο γκολ ο Βιτάλ, σκοράρει κι ο Αϊτόρ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.