ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Παναθηναϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας: Το 1-0 του Βιτάλ

Δείτε το 1-0 στο ματς Παναθηναϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας

Παναθηναϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας: Νωρίς-νωρίς πήραν το προβάδισμα οι γηπεδούχοι στο ματς της Λεωφόρου, με γκολ του Ματέους Βιτάλ.

Μόλις στο 6ο λεπτό, ο Λούκας Βιγιαφάνιες άνοιξε δεξιά στον Αϊτόρ, ο οποίος έκανε το γύρισμα στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής και ο Βραζιλιάνος άνοιξε το σκορ με πλασέ.

Μέχρι τώρα ο Βιτάλ είχε σημειώσει μόλις ένα γκολ σε:

Συγκεκριμένα είχε σκοράρει στο ματς της 26ης Σεπτεμβρίου κόντρα στον Βόλο για το πρωτάθλημα.

Αυτή είναι η 21η συμμετοχή του Βιτάλ στις δύο διοργανώσεις.

Παναθηναϊκός – Αναγέννηση: Δείτε το γκολ

Ν’ αφήσει πίσω το 0/2

Ο Παναθηναϊκός προέρχεται από την ήττα στον Βόλο αλλά και το 0-0 με τον Ολυμπιακό στη Λεωφόρο.

Μεγάλη ευκαιρία έχασε την Κυριακή η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς για να επιβληθεί του παραδοσιακού αντιπάλου της στη Λεωφόρο.

Το ντέρμπι είχε 7-1 τελικές, αλλά μόλις μία «μύριζε» γκολ, εκείνη του Φεντερίκο Μακέντα στο 41ο λεπτό.

Η μοναδική τελική του Ολυμπιακού ήταν ένα μακρινό και κακό σουτ του Ρόνι Λόπες στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου.

Συνεπώς, ο Παναθηναϊκός δεν εκμεταλλεύθηκε ούτε τις 7 τελικές ούτε τα 6 κόρνερ που κέρδισε (κανένα ο αντίπαλος) και σίγουρα η απουσία του Καρλίτος δεν αποτελεί δικαιολογία.

Όπως επίσης δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει ούτε το 58% ποσοστό κατοχής.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας: Το 1-0 του Βιτάλ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.