La Liga: 5×5 η Ρεάλ Μαδρίτης – Δείτε τη βαθμολογία

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής, το πρόγραμμα και τη βαθμολογία της La Liga

La Liga: Η Ρεάλ Μαδρίτης επιβλήθηκε 4-1 της Μαγιόρκα το μεσημέρι της Κυριακής (11/9) και πανηγύρισε την πέμπτη της νίκη σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 35ο λεπτό με κεφαλιά του Μουρίκι και προς στιγμήν άγχωσαν τους γηπεδούχους, δεδομένου ότι ο Μπενζεμά απουσίαζε λόγω τραυματισμού.

Η Ρεάλ ισοφάρισε σε καίριο σημείο – συγκεκριμένα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τρομερή ενέργεια και σουτ του Φεντερίκο Βαλβέρδε.

Ο Βινίσιους Τζούνιορ ανέτρεψε τα δεδομένα στο 72ο λεπτό με πλασέ, ο Ροντρίγκο κλείδωσε τη νίκη των γηπεδούχων με σπουδαία ατομική ενέργεια στο 89 και στις καθυστερήσεις ο Ρίντιγκερ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα.

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Κουρτουά, Βάθκεθ (72′ Καρβαχάλ), Ρίντιγκερ, Αλάμπα, Μεντί (60′ Νάτσο), Βαλβέρδε, Κρόος, Θεμπάγιος (69′ Καμαβινγκά), Ροντρίγκο, Αζάρ (60′ Μόντριτς), Βινίσιους.

ΜΑΓΙΟΡΚΑ: Ραΐκοβιτς, Μαφέο, Βάλιεντ, Ραΐγιο, Νάστασιτς, Κόστα, Ντε Γκαλαρέτα (59′ Σάντσεθ), Μπατάλια (53′ Μπαμπά), Ροντρίγκεθ (59′ Γκρενιέ), Κανγκ-Ιν (79′ Ζούνιορ), Μουρίκι (79′ Πρατς).

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής

Παρασκευή (9/9)

Τζιρόνα – Βαγιαδολίδ 2-1 (21′ Ρεϊνιέρ, 88′ Ρομέου – 38′ Μοντσού)

Σάββατο (10/9)

Ράγιο Βαγιεκάνο – Βαλένθια 2-1 (5΄Παλαθόν, 52′ αυτ. Νίκο – 90+3′ Ντιακαμπί)

Εσπανιόλ – Σεβίλλη 2-3 (45+4′ πεν. Χοσέλου, 62′ Μπρέιθγουεϊτ – 1′ Λαμέλα, 26′, 45′ Καρμόνα)

Κάντιθ – Μπαρτσελόνα 0-4 (54΄Φρένκι ντε Γιονγκ, 65′ Λεβαντόφσκι, 86′ Φάτι, 90+2′ Ντεμπελέ)

Ατλέτικο Μαδρίτης – Θέλτα 4-1 (9′ Κορέα, 50′ Ντε Πολ, 66′ Καράσκο, 82′ αυτ. Νούνιες – 71′ Βέιγκα)

Κυριακή (11/9)

Ρεάλ Μαδρίτης – Μαγιόρκα 4-1 (45+3′ Βαλβέρδε, 73′ Βινίσιους, 89′ Ροντρίγκο, 90+3′ Ρίντιγκερ – 35′ Μουρίκι)

Έλτσε – Αθλέτικ Μπιλμπάο 1-4 (59′ Πόνσε – 9′ αυτ. Μερκάου, 14′ πέν. Σανσέτ, 22′ Ν. Γουίλιαμς, 44′ Μπερενγκέρ)

Χετάφε – Ρεάλ Σοσιεδάδ 2-1 (45+5′ Ουνάλ, 48′ Αλενιά – 50′ Μέντες)

Βαλένθια – Θέλτα (19:30)

Αθλέτικ Μπιλμπάο – Ράγιο Βαγιεκάνο (22:00)

Κυριακή (18/9)

Μπέτις – Τζιρόνα (15:00)

Βιγιαρεάλ – Σεβίλλη (17:15)

Οσασούνα – Χετάφε (19:30)

Ρεάλ Σοσιεδάδ – Εσπανιόλ (19:30)

Ατλέτικο Μαδρίτης – Ρεάλ Μαδρίτης (22:00)

Η βαθμολογία της La Liga

Βαθμολογία La Liga

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «La Liga: 5×5 η Ρεάλ Μαδρίτης – Δείτε τη βαθμολογία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.