La Liga: Ντεμπούτο με γκολ ο Μπέλιγχαμ και νίκη η Ρεάλ στην πρεμιέρα – Αποτελέσματα και βαθμολογία

Νικηφόρο ξεκίνημα στο νέο πρωτάθλημα η Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς επικράτησε 2-0 της Αθλέτικ Μπιλμπάο στο «Σαν Μαμές» .

Με τρεις βαθμούς μπήκε στο νέο πρωτάθλημα της La Liga η Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς νίκησε την Μπιλμπάο με 2-0 μέσα στο «Σαν Μαμές».

Με τον Αντρέι Λούνιν να κάθεται κάτω από τα δοκάρια της «βασίλισσας» (μετά τον σοβαρό τραυματισμό του Τίμπο Κουρτουά που υπέστη ρήξη χιαστών) , η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό με τον Ροντρίγκο, ενώ το 0-2 ήρθε μόλις 8 λεπτά αργότερα (36′)΄από τον Τζουν Μπέλιγχαμ.

Στα άλλα δύο παιχνίδια της πρεμιέρας που έγιναν το Σάββατο (12/8) είχαμε ισοπαλίες, συγκεκριμένα Λας Πάλμας- Μαγιόρκα 1-1 και Ρεάλ Σοσιεδάδ-Τζιρόνα 1-1

La Liga: Τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής

Παρασκευή 11/8
Αλμερία-Ράγιο Βαγιεκάνο 0-2
(20′ Παλαθόν πεν., 28′ Εντεκά πεν.)

Σεβίλλη-Βαλένθια 1-2
(70′ Εν Νεσίρι – 60′ Ντιακαμπί, 89′ Γκουέρα)

La Liga: Η βαθμολογία σε 1 αγωνιστική

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «La Liga: Ντεμπούτο με γκολ ο Μπέλιγχαμ και νίκη η Ρεάλ στην πρεμιέρα – Αποτελέσματα και βαθμολογία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.