La Liga: Ντεμπούτο με γκολ ο Μπέλιγχαμ και νίκη η Ρεάλ στην πρεμιέρα – Αποτελέσματα και βαθμολογία

Νικηφόρο ξεκίνημα στο νέο πρωτάθλημα η Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς επικράτησε 2-0 της Αθλέτικ Μπιλμπάο στο «Σαν Μαμές» .

La Liga: Νικηφόρο ξεκίνημα στο νέο πρωτάθλημα η Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς επικράτησε 2-0 της Μπιλμπάο εκτός έδρας. Ντεμπούτο με γκολ ο Μπέλιγχαμ.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Με τρεις βαθμούς μπήκε στο νέο πρωτάθλημα της La Liga η Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς νίκησε την Μπιλμπάο με 2-0 μέσα στο «Σαν Μαμές».

Με τον Αντρέι Λούνιν να κάθεται κάτω από τα δοκάρια της «βασίλισσας» (μετά τον σοβαρό τραυματισμό του Τίμπο Κουρτουά που υπέστη ρήξη χιαστών) , η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό με τον Ροντρίγκο, ενώ το 0-2 ήρθε μόλις 8 λεπτά αργότερα (36′)΄από τον Τζουν Μπέλιγχαμ.

Στα άλλα δύο παιχνίδια της πρεμιέρας που έγιναν το Σάββατο (12/8) είχαμε ισοπαλίες, συγκεκριμένα Λας Πάλμας- Μαγιόρκα 1-1 και Ρεάλ Σοσιεδάδ-Τζιρόνα 1-1

La Liga: Τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής