ΛΑΜΙΑ

Λαμία: Πρώτη φορά τρία γκολ σε ένα ημίχρονο

Ρεσιτάλ έδωσε για ένα ημίχρονο η Λαμία και με την επιβλητική της νίκη επί του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στα πλέι άουτ.

Όχι μόνο με αυτό το 0-3 έκανε ένα ακόμη αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της, αλλά πήρε και σημαντική ψυχολογία εν όψει της συνέχειας. Εάν η αρχή είναι το ήμισυ του παντός, τότε η Λαμία έστειλε μήνυμα σε όλους με το καλημέρα.

Δεν είναι σύνηθες να νικάει με τέτοιο εμφατικό σκορ η Λαμία. Για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν έβαλε τρία γκολ, ενώ συνολικά οι τριάρες που έχει σε επίπεδο Super League 1 είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Ποτέ έως τώρα, όμως, δεν είχε βάλει τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Για πρώτη φορά το έκανε στο Αγρίνιο έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον Μίλος Ντέλετιτς και από κοντά τους Θοδωρή Βασιλακάκη και Λάζαρο Ρόμανιτς. Αυτοί ήταν οι τρεις σκόρερ.

Για να καταλάβει κανείς πόσο πίσω πρέπει να πάμε ώστε να δούμε τριάρα της Λαμίας, η τελευταία της ήταν στις 11 Νοεμβρίου του 2019. Αντίπαλος τότε η ΑΕΛ του Μιχάλη Γρηγορίου και στον πάγκο των Φθιωτών καθόταν ο Άκης Μάντζιος. Επίσης, αξίζει να σημειωθεί πως τρία γκολ σε ένα ημίχρονο είχε βάλει η Λαμία επί Μάκη Χάβου, αλλά ήταν στο δεύτερο. Αντίπαλος στη Ριζούπολη ο Απόλλων Σμύρνης στο τελευταίο ματς εκείνης της χρονιάς (4/5/19).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λαμία: Πρώτη φορά τρία γκολ σε ένα ημίχρονο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.