Live ενημέρωση: Σόκαρε τον Παναθηναϊκό ο Ατρόμητος

Live ενημέρωση στα παιχνίδια Άρης - Νίκη Βόλου και Παναθηναϊκός - Ατρόμητος.

Live ενημέρωση στις αναμετρήσεις Άρης – Νίκη Βόλου (18:00) και Παναθηναϊκός – Ατρόμητος (21:00) για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Live ενημέρωση: Παναθηναϊκός – Ατρόμητος 1-2

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Ατρόμητο με 2-1!

89′ Χάνει πέναλτι για τον Παναθηναϊκό ο Ιωαννίδης! Εκτελεί με λόμπα, ο Τσιντώτας αποκρούει με τη βοήθεια του δοκαριού και στη συνέχεια ο Ιωαννίδης στέλνει ξανά στο δοκάρι την μπάλα.

79′ Δεν σταματά να χάνει ευκαιρίες ο Παναθηναϊκός, άστοχος ο Αϊτόρ αυτή τη φορά.

75′ Νέα μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Μπερνάρ, που δεν πλάσαρε όπως θα έπρεπε τον Τσιντώτα.

72′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Μπερνάρ να αστοχεί με κεφαλιά.

69′ Αμαρκάριστος από καλή θέση ο Τζούρισιτς στέλνει με κεφαλιά την μπάλα πάνω στον Τσιντώτα.

67′ Ο Ατρόμητος χάνει μεγάλη ευκαιρία για τρίτο τέρμα με τον Βαλένσια.

62′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Αϊτόρ από ιδανική θέση να μη βρίσκει καν εστία.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

42′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο! Εξαιρετική αντεπίθεση, ο Ρομπάιγ βγάζει την πάσα και ο Γιουμπιτάνα από μέσα αριστερά εκτελεί για το 1-2.

33′ Απαντά ο Παναθηναϊκός με τον Μαντσίνι από κοντά να αστοχεί!
32′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Γιουμπιτάνα σουτάρει και ο Ντραγκόφσκι κάνει πολύ καλή επέμβαση.
25′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο! Ο Γιουμπιτάνα κάνει την πάσα στον Έρλινγκμαρκ, εκείνος σουτάρει και ο Ντραγκόφσκι αποκρούει. Ωστόσο, στην επαναφορά ο Αντζιέλσκι σκοράρει. Μέσω VAR μέτρησε το γκολ και μάλιστα μετά από αρκετά λεπτά.
18′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Εξαιρετική πάσα του Ούγκο, πατάει περιοχή ο Αϊτόρ, εκτελεί και τελευταία στιγμή του βάζει την κόντρα ο Ασεβέδο.

11′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπακασέτας κάνει την κάθετη πάσα, ο Τζούρισιτς το γύρισμα και ο Αϊτόρ σκοράρει.

10′ Μία βολίδα με το δεξί πιάνει ο Μπακασέτας και τραντάζει το αριστερό δοκάρι του Τσιντώτα.

1′ Σέντρα στο παιχνίδι.

Οι ενδεκάδες

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Φατίχ Τερίμ): Ντραγκόφσκι, Κώτσιρας, Ούγκο, Ακαϊντίν, Μλαντένοβιτς, Αράο, Βιλένα, Τζούρισιτς, Μαντσίνι, Αϊτόρ, Μπακασέτας.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σάσα Ίλιτς): Τσιντώτας, Αθανασίου, Ασεβέδο, Ιμερέκοφ, Τσακμάκης, Βρακάς, Έντερ, Ρομπάιγ, Γιουμπιτάνα, Έρλινγκμαρκ, Αντζιέλσκι.

Οι πάγκοι

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Ρούμπεν, Ζέκα, Ιωαννίδης, Μπερνάρ, Γεντάι, Φικάι, Κυριόπουλος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Δήμος, Βέργος, Βαλένσια, Τριμμάτης, Πομόνης, Ντε Μποκ, Κούεν, Καραμάνης, Ντιρκς.

Λήξη αγώνα, νίκη του Άρη με 3-0.

90’+5 ΓΚΟΛ για τον Άρη! Ο Σουλεϊμάνοφ με ωραίο σουτ από μέσα δεξιά στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία του Γκαραβέλη.

90’+3 ΓΚΟΛ για τον Άρη! Βγάζει τη σέντρα ο Σαβέριο και με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι ο Νταρίντα κάνει το 2-0.

76′ Εκτελεί απευθείας φάουλ ο Βερστράτε και αποκρούει ο Γκαραβέλης!

58′ ΓΚΟΛ για τον Άρη! Ο Σουλεϊμάνοφ σουτάρει, η μπάλα σταματά στον Νταρίντα και εκείνος από κοντά νικά τον Γκαραβέλη για το 1-0. Χρειάστηκε αρκετή ώρα για να τσκεάρει το VAR πως δεν είναι οφσάιντ ο Τσέχος. Λανθασμένη η αρχική υπόδειξη του επόπτη.

53′ Νέα ευκαιρία για τον Άρη, ο Μορόν εκτελεί και ο Γκαραβέλης αποκρούει.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

30′ Σκοράρει ο Άρης μ τον Νταρίντα, αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ την αρχή της φάσης μέσω VAR.

25: Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου, ο Κυριακίδης κάνει ωραία μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Λίταινας σουτάρει στην κίνηση και ο Κουέστα αποκρούει.

23′ Φετφατζίδης και Μορόν συνεργάζονται, ο δεύτερος σουτάρει και ο Γκαραβέλης μπλοκάρει.

9′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Μορόν, κακό το πλασέ του.

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση.

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Μοντόγια, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Φεράρι, Ντουκουρέ, Νταρίντα, Μανού Γκαρθία, Φετφατζίδης, Σαβέριο, Μορόν.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Κάσσος, Ανδρέου, Στίκας, Αναστασίου, Κυριακίδης, Λίταινας, Γαβριηλίδης, Κρητικός, Πολίτης, Τζιώρας.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: Σόκαρε τον Παναθηναϊκό ο Ατρόμητος», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.