Ενημερωθείτε για ό,τι συμβαίνει στις αναμετρήσεις ΠΑΟΚ-Χαρτς και Τσουκαρίτσκι-Ολυμπιακός στο πλαίσιο των πλέι οφ του Conference League και Europa League αντίστοιχα.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Βιεϊρίνια, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Τόμας.

ΧΑΡΤΣ: Κλαρκ, Ρουόλς, Σίμπικ, Κεντ, Κίνγκσλεϊ, Άτικσον, Κοχρέιν, Μπόις, Ντέβλιν, Σάνκλαντ, Βάργκας.

ΤΣΟΥΚΑΡΙΤΣΚΙ: Σαμούροβιτς, Στεβάνοβιτς, Σούμποτιτς, Ντρέζγκιτς, Τόσιτς, Στάνκοβιτς, Σισοκό, Μιλαντίνοβιτς, Νίκσεβιτς, Γιάνκοβιτς, Ιβάνοβιτς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Φρέιρε, Βρουσάι, Έσε, Καμαρά, Φορτούνης, Μπιέλ, Μασούρας, Ελ Κααμπί.

ΠΑΟΚ-Χαρτς

-Πιο δραστήριοι οι γηπεδούχοι στο ξεκίνημα, δοκάρι ο Βιεϊρίνια με δυνατό σουτ στο 13′

16′ ΓΚΟΛ! Ο ΠAOK ανοίγει το σκορ με εκτέλεση φάουλ του Τάισον από πλάγια θέση

23′ ΓΚΟΛ! Ο ΠΑΟΚ ζευγαρώνει τα γκολ του με εκπληκτικό επιτόπιο γυριστό του Μπράντον, έπειτα από κεφαλιά του Σβαμπ

40′ Η Χαρτς έχει κερδίσει κάποια μέτρα και 4 κόρνερ, ωστόσο δεν έχει απειλήσει τους γηπεδούχους

Ημίχρονο: ΠΑΟΚ-Χαρτς 2-0

Σέντρα στο β’ ημίχρονο

55′ Απειλεί σε δύο περιπτώσεις η Χαρτς, η οποία κυνηγά τρία γκολ για να στείλει τη σειρά στην παράταση

57′ ΓΚΟΛ! Ο Κοτάρσκι με ωραία μπαλιά βρίσκει τον Ζίβκοβιτς, αυτός πασάρει στον Κωνσταντέλια, ο οποίος με διπλή προσπάθεια δίνει διαστάσεις θριάμβου στην πρόκριση του ΠΑΟΚ

71′ ΓΚΟΛ! Ο Μπράντον οργώνει το γήπεδο στην αντεπίθεση και δίνει την κατάλληλη στιγμή στον Τάισον, ο οποίος πλασάρει, περνά την μπάλα κάτω από τα πόδια του Κλαρκ και γράφει το 4-0!

Τέλος αγώνα: ΠΑΟΚ-Χαρτς 4-0

Τσουκαρίτσκι-Ολυμπιακός

-Τίποτα αξιοσημείωτο στο πρώτο δεκάλεπτο, οι περίπου 1.000 οπαδοί του Ολυμπιακού δεν σταματούν να τραγουδούν

13′ Φοβερό σουτ του Έσε στο δοκάρι, ευκαιρία χαμένη για τους φιλοξενούμενους

-O Ολυμπιακός απειλεί ξανά με κεφαλιά του Ρέτσου και σουτ του Μασούρα, ενώ ελέγχει πλήρως το ματς στο πρώτο 25λεπτο

34′ ΓΚΟΛ! Από ενέργεια του Μπιέλ, ο Μασούρας πλασάρει ψύχραιμα, η μπάλα στο δεξί δοκάρι και τα δίχτυα της Τσουκαρίτσκι

-Εξακολουθεί να πιέζει ο Ολυμπιακός

45′ ΓΚΟΛ! Συνεργασία Βρουσάι με τον Μπιέλ, ο οποίος αποφεύγει αντίπαλο, σουτάρει με το αριστερό και ζευγαρώνει τα γκολ του Ολυμπιακού

Ημίχρονο: Τσουκαρίτσκι-Ολυμπιακός 0-2

52′ ΓΚΟΛ! Κόρνερ του Φορτούνη από δεξιά, κεφαλιά ο Ρέτσος και… 0-3

-Τυπική διαδικασία το β’ ημίχρονο, ο Ολυμπιακός μετρά τα λεπτά για να επιστρέψει στους ομίλους του Europa League

– Ο Ολυμπιακός δεν έχει αφήσει καθόλου το γκάζι και απειλεί συνεχώς την αντίπαλη εστία