Live ενημέρωση: ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 5-0

Η εξέλιξη στην αναμέτρηση των αναμετρήσεων Ατρόμητος - Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ - Πανσερραϊκός.

Live ενημέρωση στα παιχνίδια ΑτρόμητοςΠαναθηναϊκός στις 19:00 και ΠΑΟΚΠανσερραϊκός στις 21:00 για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Live ενημέρωση στο ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 5-0

90+1′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 5-0! Ο Ζίβκοβιτς έβγαλε τη σέντρα, με τον Κωνσταντέλια να κατεβάζει μαγικά τη μπάλα και να πετυχαίνει ένα φανταστικό γκολ διαμορφώνοντας το 5-0

86′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 4-0! Ο Μπράντον Τόμας πετυχαίνει ένα φανταστικό τέρμα, σουτάροντας αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή και στέλνοντας στα δίχτυα τη μπάλα

82′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Αντρέ Ρικάρντο με σουτ μέσα από την περιοχή πετυχαίνει το παρθενικό του τέρμα με την πρώτη ομάδα

48′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Άλεξιτς έκανε την κεφαλιά με τον Ζίβκοβιτς να κάνει σπουδαία απόκρουση και να κρατάει το μηδέν για τον Δικέφαλο

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

26′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 2-0! Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς βγήκε ταχύτατα στην αντεπίθεση, έφτασε μέχρι τη μεγάλη περιοχή, σούταρε με τον Κατσίκα να ακουμπάει τη μπάλα η οποία αφού χτύπησε στο κάθετο δοκάρι κατέληξε στα δίχτυα

20′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ζίβκοβιτς από τα δεξιά έστρωσε πανέμορφα στον Σάστρε ο οποίος έβγαλε τη σέντρα για τον Τζίμα που με προβολή άνοιξε το σκορ

6′ Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Σοφιανός βγήκε σε θέση τετ α τετ, ο Ζίβκοβιτς απέκρουσε αρχικά, με τον Άλεξιτς να παίρνει το… ριμπάουντ, να στρώνει ξανά στον Σοφιανό, όμως ο Σέρβος πορτιέρο τον νίκησε ξανά

Σέντρα στην Τούμπα!

Οι ενδεκάδες στο ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός:

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Ζίβκοβιτς, Σάστρε, Νάσμπεργκ, Μιχαηλίδης, Ράφα Σοάρες, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Μάρκος Αντόνιο, Τζίμας.

Στον πάγκο: Ταλιχμανίδης, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Γιαξής, Οζντόεφ, Μουργκ, Αντρέ Ρικάρντο, Τάισον, Μπράντον.

Πανσερραϊκός (Γκαρσία): Κατσίκας, Ντάνκερλουι, Γκοτζαμανίδης, Πεταυράκης, Πηλέας, Mορέιρα, Οικονόμου, Σοφιανός, Μούργος, Μασκανάκης, Άλεξιτς.

Στον πάγκο: Τσομπανίδης, Μπέργκστρομ, Δεληγιαννίδης, Στάικος, Ουάρντα, Τομάς, Παπαβασιλείου, Μπετανκόρ, Γούλερι.

Τέλος στο Περιστέρι! Ο Παναθηναϊκός «σφραγίζει» το εισιτήριο της πρόκρισης στα ημιτελικά

90’+4 ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Ο Μλαντένοβιτς δίνει στον Μπερνάρ, εκείνος του σκάβει την μπάλα και με ψιλοκρεμαστή κεφαλιά ο Σέρβος σκοράρει για το 0-2.

62′ Σκοράρει ο Γερεμέγεφ, αλλά από θέση οφσάιντ.

60′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, κακό πλασέ του αμαρκάριστου Τσέριν.

57′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Μπακασέτα, δεν βρίσκει στόχο ο Έλληνας μεσοεπιθετικός.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

45′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, ελάχιστα έξω η κεφαλιά του Ακαϊντίν από το κόρνερ του Μπακασέτα.

39′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Μπακασέτα να αστοχεί από το πρώτο δοκάρι!

36′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Ο Κώτσιρας κάνει το γύρισμα μετά το κόρνερ του Μπακασέτα, ο Ακαϊντίν με το κεφάλι στρώνει στον Πέρεθ και εκείνος ανοίγει το σκορ.
31′ Άστοχη η κεφαλιά του Μπακασέτα μετά τη σέντρα του Κώτσιρα.

28′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Αντζιέλσκι να εκτελεί από πλεονεκτική θέση, αλλά να στέλνει την μπάλα πάνω στον εκτεθειμένο συμπαίκτη του Βρακά.

1′ Σέντρα στο παιχνίδι.

Οι ενδεκάδες

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σάσα Ίλιτς): Τσιντώτας, Κιβρακίδης, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Ντε Μποκ, Αθανασίου, Κούντε, Έντερ, Βαλένσια, Βρακάς, Αντζιέλσκι.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Φατίχ Τερίμ): Ντραγκόφσκι, Κώτσιρας, Ούγκο, Ακαϊντίν, Μλαντένοβιτς, Ρούμπεν, Τσέριν, Μπερνάρ, Μπακασέτας, Παλάσιος, Γερεμέγεφ.

Οι πάγκοι

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Δήμος, Πομόνης, Καραμάνης, Φριντγιόνσον, Έρλινγκμαρκ, Ντιρκς, Βέργος, Ρομπάιγ, Τριμμάτης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Λοντίγκιν, Σένκεφελντ, Ζέκα, Λημνιός, Γεντβάι, Φικάι, Τζούρισιτς, Βιλένα, Κυριόπουλος.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 5-0», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.