Live ενημέρωση: ΑΕΚ – Μαρσέιγ 0-2 τελικό και Γουέστ Χαμ – Ολυμπιακός 1-0 τελικό

Live ενημέρωση στους αγώνες των ελληνικών ομάδων στα Κύπελλα Ευρώπης

Live ενημέρωση στους αγώνες των ελληνικών ομάδων στα Κύπελλα Ευρώπης. Το ματς ΠΑΟΚ – Αμπερντίν για το Europa Conference League και Ρεν – Παναθηναϊκός για το Europa League που κάνουν σέντρα στις 19:45. Ακολουθούν τα ματς ΑΕΚ – Μαρσέιγ και Γουέστ Χαμ – Ολυμπιακός για το Europa League που ξεκινούν στις 22:00.

Live ενημέρωση: Γουέστ Χαμ – Ολυμπιακός 1-0, ΑΕΚ – Μαρσέιγ 0-2

Λήξη αναμέτρησης στα δύο παιχνίδια, η ΑΕΚ έχασε 0-2 από τη Μαρσέιγ και ο Ολυμπιακός 1-0 από τη Γουέστ Χαμ.

90’+3 ΓΚΟΛ για τη Μαρσέιγ! Στην αντεπίθεση οι Γάλλοι με τον Σαρ να κάνει προ κενής εστίας το 0-2.

86′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Από κόρνερ του Φορτούνη ο Πορόσο παίρνει την πρώτη κεφαλιά και με τη δεύτερη ο Καμαρά στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι.

73′ ΓΚΟΛ για τη Γουέστ Χαμ! Ο Πακετά με ωραίο σουτ στην κίνηση ανοίγει το σκορ. Αρχικά σηκώθηκε το σημαιάκι του επόπτη, αλλά το τέρμα μέτρησε μέσω VAR.

62′ Ευκαιρία για τη Μαρσέιγ με τον Αθανασιάδη να κάνει μεγάλη επέμβαση στο εξ επαφής πλασέ του Βιτίνια.

55′ Νέα ευκαιρία η ΑΕΚ! Σουτάρει ο Γκατσίνοβιτς από μέσα αριστερά και αποκρούει ο Λόπεθ.

51′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Λιβάι Γκαρσία από κοντά να σημαδεύει τον τερματοφύλακα της Μαρσέιγ με κεφαλιά!

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στα δύο παιχνίδια.

Ημίχρονο στις δύο αναμετρήσεις

25′ ΑΕΚ – Μαρσέιγ 0-1 ΓΚΟΛ! Άστοχη έξοδος του Αθανασιάδη, ο Μπεμπά με κεφαλιά έστειλε στα δίχτυα τη μπάλα

20 λεπτά αγώνα στις δύο αναμετρήσεις, παραμένει το 0-0

Σέντρα στα δύο ματς

Γουέστ Χαμ – Ολυμπιακός

Γουέστ Χαμ: Φαμπιάνσκι, Τσουφάλ, Μαυροπάνος, Αγκέρντ, Έμερσον, Μπενραχμά, Γουόρντ Πράους, Άλβαρες, Πακετά, Κούντους, Μπόουεν

Ολυμπιακός: Πασχαλάκης, Ορτέγκα, Ρέτσος, Πορόσο, Ροντινέι, Καμαρά, Αλεξανδρόπουλος, Έσε, Φορτούνης, Ποντένσε, Γιόβετιτς

ΑΕΚ – Μαρσέιγ

ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Σιντιμπέ, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Πινέδα, Άμραμπατ, Γκατσίνοβιτς, Μάνταλος, Γκαρσία.

Μαρσέιγ: Λόπες, Κλος, Μπεμπά, Μπαλέρντι, Λόντι, Εντιαγέ, Βερετού, Κοντογκμπιά, Χαρίτ, Κορέα, Βιτίνια.

Τέλος στα δύο ματς! Ρεν – Παναθηναϊκός 3-1 & ΠΑΟΚ – Αμπερντίν 2-2

70′ ΠΑΟΚ – Αμπερντίν 2-2 ΓΚΟΛ! Ο ΜακΓκράθ με απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακριά ισοφαρίζει για τους Σκοτσέζους

70′ Ρεν – Παναθηναϊκός 3-1 ΓΚΟΛ! Ο Βιλένα κάνει πέναλτι και ο Μπλας ευστοχεί για τους Γάλλους

65′ Ρεν – Παναθηναϊκός 2-1 ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι φεύγουν στην κόντρα και ο Σαλάχ έκανε το 2-1

67′ ΠΑΟΚ – Αμπερντίν 2-1 ΓΚΟΛ! Ο Σαμάτα δύο λεπτά αφού μπήκε στο ματς, με κεφαλιά στέλνει στα δίχτυα τη μπάλα για την ανατροπή

64′ ΠΑΟΚ – Αμπερντίν 1-1! Μεγάλη ευκαιρία για τον Δικέφαλο. Ο Ντεσπόντοφ εκτέλεσε ένα φάουλ από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε από όλους, με τον Έκονγκ να μη καταφέρνει να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Τέλος ημιχρόνου! 1-1 σε Γαλλία και Τούμπα

34′ Ρεν – Παναθηναϊκός 1-1 ΓΚΟΛ! Ο Ιωαννίδης κέρδισε το πέναλτι και εκτέλεσε εύστοχα για το 1-1. Με 10 συνεχίζουν οι Γάλλοι καθώς ο Μπελοσιάν αντίκρισε την κόκκινη κάρτα

28′ ΠΑΟΚ – Αμπερντίν 1-1! Μεγάλη ευκαιρία για τον Δικέφαλο να κάνει την ανατροπή. Ο Τάισον έδωσε εκπληκτικά στην πλάτη της άμυνας στον Μπάμπα, ο οποίος σέντραρε με τον Ρούμπεζιτς να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι γλιτώνοντας το αυτογκολ

23′ ΠΑΟΚ – Αμπερντίν 1-1 ΓΚΟΛ! Ο Τάισον τα έκανε όλα και σκόραρε! Έκλεψε τη μπάλα, πήρε μέτρα, πάσαρε στον Ντεσπόντοφ ο οποίος του έστρωσε τη μπάλα για το 1-1

14′ ΠΑΟΚ – Αμπερντίν 0-1 ΓΚΟΛ! Κόντρα στη ροή του αγώνα, ο Ντέβλιν έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Λουίς Λόπες εκμεταλλεύτηκε την λάθος αντίδραση της «ασπρόμαυρης» άμυνας και από κοντά νίκησε τον Κοτάρσκι

12′ Ρεν – Παναθηναϊκός 1-0: Μεγάλη ευκαιρία για τους Πράσινους με τον Ιωαννίδη να στέλνει άουτ τη μπάλα με κεφαλιά

9′ Ρεν – Παναθηναϊκός ΓΚΟΛ και 1-0! Ο Ριντέρ εκτελεί απευθείας ένα φάουλ και ο Μπρινιόλι κάνει τραγικό λάθος, χάνοντας τη μπάλα η οποία κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του.

Αμπερντιν – ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Βιεϊρίνια, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Ντεσπόντοφ, Τάισον, Κωνσταντέλιας, Μπράντον.

Στον πάγκο: Z. Ζίβκοβιτς, Μιχαηλίδης, Μεϊτέ, Μουργκ, A. Ζίβκοβιτς, Κεντζιόρα, Λύρατζης, Οζντόεφ, Βρακάς, Σαμάτα, Ράφα Σοάρες, Τζίμας.

Αμπερντίν (Ρόμπσον): Ρόος, Γιένσεν, Ρούμπεζιτς, Γκάρντενμαν, ΜακΚένζι, Ντέβλιν, Πολβάρα, Ντάνκαν, Σίνι, Μπάρον, ΜακΓκράθ, Λουίς Λόπες.

Στον πάγκο: Ντόοχαν, Μιόφσκι, Κλάρκσον, Γκουεγιέ, Χάγιες, Γουίλιαμς, Σόκλερ, Πολβάρα, ΜακΝτόναλντ, Μίλνε, Ντάντια, Μάρσαλ.

Ρεν – Παναθηναϊκός

Ρεν (Μπρούνο Ζενεσιό): Ζαλόν, Γουό, Τεάτρ, Ντουέ, Μπελοσιά, Μάτιτς, Μπουριγκόντ, Λε Φέ, Ρίντερ, Τεριέ, Καλιμουεντό.

Στον πάγκο: Γκουιρί, Ομαρί, Ζαουάμπ, Μπλας, Ντουέ, Λεμπέ, Ασινιόν, Τρουφέρτ, Μπατολά, Σαλάχ, Σανταμαρία, Νάγκιντα.

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Γεντβάι, Μλαντένοβιτς, Ρούμπεν, Τσέριν, Βιλένα, Παλάσιος, Μπερνάρ, Ιωαννίδης.

Στον πάγκο: Λοντίγκιν, Σιδεράς, Κώτσιρας, Μαντσίνι, Αϊτόρ, Τζούρισιτς, Αράο, Σπόραρ, Ξενόπουλος, Προδρομίτης, Μπιλάλ.

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: ΑΕΚ – Μαρσέιγ 0-2 τελικό και Γουέστ Χαμ – Ολυμπιακός 1-0 τελικό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.