Με «τεσσάρα» του Ολυμπιακού έκλεισε η 2η αγωνιστική

Η εξέλιξη των τριών αγώνων της Κυριακής (27/8) με την οποία ολοκληρώνεται η 2η αγωνιστική της Super League.

Live ενημέρωση στις τρεις αναμετρήσεις με τις οποίες ολοκληρώνεται την Κυριακή (27/8) το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής της Super League. Λαμία – Άρης στις 19:15 (CS2HD), ΠΑΟΚ Κηφισιά (NS PRIME) στις 21:00 και ΟλυμπιακόςΑτρόμητος στις 21:30 (CS1HD).

Live ενημέρωση στο ΠΑΟΚ – Κηφισιά 2-1 ΤΕΛΙΚΟ και στο Ολυμπιακός – Ατρόμητος 4-0 ΤΕΛΙΚΟ

Τέλος στο «Γ. Καραϊσκάκης»! Ολυμπιακός – Ατρόμητος 4-0

77′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός και 4-0! Ο Κίνι έκανε το σουτ και έβαλε και αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

Δείτε ΕΔΩ τις φάσεις και τα γκολ από την Τούμπα

ΤΕΛΟΣ στην Τούμπα! ΠΑΟΚ – Κηφισιά 2-1

49′ ΓΚΟΛ και στο «Γ. Καραϊσκάκης»! Ο Μασούρας ξανά, διπλασιάζει τα προσωπικά του τέρματα και κάνει το 3-0.

79′ ΓΚΟΛ και 2-1 ο ΠΑΟΚ! Μαγικό τακουνάκι από τον Κωνσταντέλια, γύρισμα του Μπάμπα και αυτογκόλ του Τσάπαν.

75′ ΓΚΟΛ η Κηφισιά και 1-1 στην Τούμπα! Ο Μασούρας πήρε την κεφαλιά προ του Κοτάρσκι και έφερε στα ίσια το ματς.

45+1′ ΓΚΟΛ για 2-0 ο Ολυμπιακός! Μετά από φάση διαρκείας, ο Μαντί Καμαρά πλάσαρε και διπλασίασε τα τέρματα των «ερυθρόλευκων».

32′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας με κεφαλιά κάνει το 1-0 κόντρα στον Ατρόμητο.

45+3′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 1-0! Ο Στέφανος Τζίμας πήρε για πρώτη φορά φανέλα βασικού και βρίσκει δίχτυα. Ο Μπάμπα πάτησε περιοχή, έδωσε για τον Μουργκ που έκανε την πρώτη προβολή, ο Κρίστινσον έδιωξε αρχικά με τον νεαρό φορ του Δικεφάλου να είναι στη σωστή θέση να να στέλνει στα δίχτυα τη μπάλα.

Σέντρα στο «Γ. Καραϊσκάκης»

23′ Έχασε πέναλτι ο ΠΑΟΚ! Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε όμως ο Κρίστινσον έπεσε σωστά και απομάκρυνε.

14′ Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Τζίμας πήγε με τακουνάκι να νικήσει τον Κρίστινσον, δεν τα κατάφερε.

Οι ενδεκάδες του ΠΑΟΚ – Κηφισιά

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Βιεϊρίνια, Κεντζιόρα, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Τσιγγάρας, Οζντόεφ, Τάισον, Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Τζίμας

Κηφισιά: Κρίστινσον, Σάκιτς, Λούμορ, Βαφέας, Τσάπαν, Παπασάββας, Πέιος, Μασούρας, Ίλιεφ, Οζέγκοβιτς, Τετέι.

Οι ενδεκάδες του Ολυμπιακός – Ατρόμητος

Ολυμπιακός: Πασχαλάκης, Κίνι, Ντόη, Ρέτσος, Ροντινέι, Έσε, Καμαρά, Σκάρπα, Φορτούνης, Μασούρας, Ελ Κααμπί

Ατρόμητος: Τσιντώτας, Ασεβέδο, Τσακμάκης, Κεσχρίντα, Ντε Μποκ, Γκονζάλες, Έρλινγκμαρκ, Φριντζόνσον, Γιουμπιτάνα, Ρομπάιγ, Βέργος

Live ενημέρωση στο Λαμία – Άρης (1-0 – ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος στη Λαμία! 1-0 κόντρα στον Άρη!

90+3′ Κόκκινη για τη Λαμία! Ο Σιμόν αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη κάρτα και περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου.

52′: Καλή στιγμή για τον Άρη: Ο Μορόν βγαίνει από τα δεξιά και γυρίζει στο ύψος της μικρής περιοχής, με τους Μοντόγια και Κάρλσον να μην προλαβαίνουν τη μπάλα για να την προωθήσουν στα δίχτυα.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε: Λαμία – Άρης 1-0

Το δοκάρι που είχε η Λαμία στο Β’ μέρος

38′ ΓΚΟΛ, η Λαμία ανοίγει το σκορ με τον Καρλίτος: Η Λαμία εκμεταλλεύεται την τρομερή αδράνεια σε ολόκληρη την άμυνα του Άρη και μετά από προσπάθεια του Τσιλούλη, Καρλίτος και Σλίβκα αλλάζουν πάσες, με τον Ισπανό φορ να πλασάρει εξαιρετικά τον Χουτεσιώτη για το 1-0.

32΄: Μεγάλη φάση για τον Αρη! Ο Φεράρι σεντράρει Κοσέλεφ δεν μπορεί με τα ακροδάχτυλα να διώξει τη μπάλα, αυτή στρώνεται στον Κάρλσον, το σουτ του οποίου από το ύψος της μικρής περιοχής σε πλάγια θέση εξουδετερώνεται πάνω στο σώμα του Σαραμαντά.

23′: Στα μισά του πρώτου ημιχρόνου βλέπουμε ένα παιχνίδι με καλό ρυθμό, χωρίς όμως πολλές αξιόλογες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Ο Άρης έχει την κατοχή, ωστόσο δεν μπορεί να πλησιάσει με αξιώσεις στην περιοχή της Λαμίας που αμύνεται με πολλά άτομα.

14′: Απαντά στις ευκαιρίες ο Άρης: Ωραία αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά με τον Κάρλσον, ο Σουηδός κόβει ωραία στην απέναντι πλευρά για τον Μενέντεζ, ο οποίος όμως και αν ανενόχλητος δεν κάνει καλό κοντρόλ με αποτέλεσμα το σουτ στη συνέχεια να μην γίνει υπό τις καλύτερες συνθήκες και τη μπάλα να φεύγει άουτ.

11′: Πρώτη καλή φάση στο ματς για την Λαμία. Από λανθασμένη απομάκρυνση του Φαμπιάνο η μπάλα φτάνει στον Μαρτίνεθ ο οποίος πιάνει δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, εκτινάσσεται προς τα αριστερά και απομακρύνει ο Χουτεσιώτης.

1′: Άρχισε το παιχνίδι.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Βεργέτης. Βοηθοί οι Φωτόπουλος και Σινιοράκης. Τέταρτος ο Ανδριανός. VAR ο Ευαγγέλου με AVAR τον Απτόσογλου.

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ – Τζανετόπουλος, Παούλαβετς, Σαραμαντάς, Σιμόν -Στάνκο, Μαρτίνες, Σλίβκα- Νούνιες, Τσιλούλης, Καρλίτος

Άρης (Απόστολος Τερζής): Χουτεσιώτης-Μοντόγια, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Φεράρι- Ρουπ, Τζούρασεκ, Νταρίντα- Μενέντεζ, Κάρλσον, Μορόν