MUNDIAL 2018

Επέστρεψε με γκολάρα ο Νεϊμάρ (vid)

Ο Βραζιλιάνος σούπερ σταρ αγωνίστηκε στο 2-0 της «σελεσάο» επί της Κροατίας και πέτυχε ένα καταπληκτικό τέρμα

Χαράς ευαγγέλια για εκατομμύρια φιλάθλων της Βραζιλίας, αφού είδαν τον Νεϊμάρ να επιστρέφει στις αγωνιστικές του υποχρεώσεις με τη «σελεσάο» εν όψει του Παγκοσμίου Κυπέλλου στη Ρωσία και μάλιστα με γκολ!

Η Βραζιλία αντιμετώπισε την Κροατία στο Λίβερπουλ και συγκεκριμένο στο «Άνφιλντ», όπου νίκησε με 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα δεν είχε καμία σημασία για τον προπονητή, Τίτε, αφού είδε τον Νεϊμάρ να βγάζει το δεύτερο ημίχρονο χωρίς ενοχλήσεις, πετυχαίνοντας παράλληλα και ένα πολύ ωραίο τέρμα.

Ο Βραζιλιάνος σούπερ σταρ δεν είχε αγωνιστεί από τον περασμένο Φεβρουάριο και τη φάση των «16» του Champions League, όταν τραυματίστηκε στον αγώνα της Παρί Σεν Ζερμέν με τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Στο 46’ πέρασε στη θέση του Φερναντίνιο και στο 69’ «χόρεψε» τους αμυντικούς της Κροατίας ανοίγοντας στο 1-0. Το τελικό 2-0 πέτυχε ο Φιρμίνιο στις καθυστερήσεις.

Δείτε βίντεο με τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Επέστρεψε με γκολάρα ο Νεϊμάρ (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.