Νεϊμάρ: Σοβαρότατος τραυματισμός – Δάκρυσε από τον πόνο

Δείτε σε video τη στιγμή του τραυματισμού του Νεϊμάρ

Δεν εξελίχθηκε καλά για τον Νεϊμάρ η κυριακάτικη (19/2) αναμέτρηση της Παρί Σεν Ζερμέν με τη Λιλ για την 24η αγωνιστική της Ligue 1.

Με το ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου, ο Βραζιλιάνος σούπερ σταρ δέχθηκε χτύπημα στον αστράγαλο από τον Μπέντζαμιν Αντρέ.

Ο Νεϊμάρ εθεάθη δακρυσμένος από τον πόνο και λίγο αργότερα μεταφέρθηκε εκτός αγωνιστικού χώρου με φορείο.

Συνεπώς, η παρουσία του στη ρεβάνς (8/3) κόντρα στην Μπάγερν για τη φάση των «16» του Champions League, κρίνεται αμφίβολη.

Δείτε τη φάση με τον Νεϊμάρ:

Αναφορικά με την έκβαση του αγώνα, η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε μία πολύ δύσκολη νίκη (4-3) απέναντι στη Λιλ.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δύο γκολ με πλασέ του Εμπαπέ (10′) και κοντινή προσπάθεια του Νεϊμάρ (15′), όμως, στη συνέχεια φλέρταραν με την τέταρτη σερί ήττα τους.

Στο 24′ ο Ντιακιτέ μείωσε με κεφαλιά, στο 56′ ο Βεράτι υπέπεσε σε ανόητο πέναλτι και ο Ντέιβιντ ισοφάρισε και στο 69′ ο Μπαμπά ανέτρεψε τα δεδομένα!

Η Λιλ βρέθηκε πολύ κοντά σε μία μεγάλη νίκη, ωστόσο ο Εμπαπέ κατάφερε αρχικά να σώσει την παρτίδα για τους γηπεδούχους, με προβολή στο 87′.

Ο διαιτητής έδωσε 7 λεπτά καθυστερήσεις και το παιχνίδι απέκτησε άγρια ομορφιά, ώσπου στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μέσι χάρισε τη νίκη στους πρωτευουσιάνους με σπουδαία εκτέλεση φάουλ.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Παρί Σεν Ζερμέν ανέβηκε στο +8 από τη δεύτερη Μαρσέιγ, η οποία έχει ματς λιγότερο.

H ομάδα της πρωτεύουσας είχε χάσει κατά σειρά από Μαρσέιγ (Κύπελλο Γαλλίας), Μονακό (Ligue 1) και Μπάγερν (Champions League).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νεϊμάρ: Σοβαρότατος τραυματισμός – Δάκρυσε από τον πόνο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.