ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ

Βόλος: «Ο Τσαμούρης έκλεισε τα μάτια σε πέναλτι υπέρ μας»

Ανακοίνωση διαμαρτυρίας εξέδωσε ο Βόλος για τη διαιτησία του Αλέξανδρου Τσαμούρη, του άρχοντα του αγώνα στο ματς με τη Λαμία. Οι «κυανέρυθροι» γνώρισαν την ήττα με 1-0 και ήταν η πέμπτη διαδοχική στο πρωτάθλημα. Θεωρούν, όμως, πως όλα θα μπορούσαν να έχουν κυλήσει διαφορετικά εάν ο ρέφερι έδινε πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο σε μαρκάρισμα του...

Ανακοίνωση διαμαρτυρίας εξέδωσε ο Βόλος για τη διαιτησία του Αλέξανδρου Τσαμούρη, του άρχοντα του αγώνα στο ματς με τη Λαμία.

Οι «κυανέρυθροι» γνώρισαν την ήττα με 1-0 και ήταν η πέμπτη διαδοχική στο πρωτάθλημα. Θεωρούν, όμως, πως όλα θα μπορούσαν να έχουν κυλήσει διαφορετικά εάν ο ρέφερι έδινε πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο σε μαρκάρισμα του Σκόνδρα στον Γέντρισεκ. Για τη φάση χρειάστηκε και το VAR.

Η ανακοίνωση που εξέδωσε ο Βόλος: «Μέχρι σήμερα ουδέποτε διαμαρτυρηθήκαμε για διαιτητικές αποφάσεις αν και υπήρξαν πολλές περιπτώσεις όπου η ομάδα μας αδικήθηκε. Και δεν το πράξαμε όχι λόγω αδυναμίας αλλά γιατί πιστεύουμε ότι κάτι καλό γίνεται στην ελληνική διαιτησία.

Ωστόσο σήμερα ο διαιτητής Τσαμούρης… έκλεισε τα μάτια σε ένα καταφανέστατο πέναλτι υπέρ της ομάδας μας και σε μία κόκκινη κάρτα σε παίκτη της Λαμίας.

Είναι λυπηρό που ένας νέος διαιτητής δεν καταλόγισε δύο ξεκάθαρες παραβάσεις που σίγουρα θα διαμόρφωναν διαφορετικά το τελικό αποτέλεσμα.

Ελπίζουμε η σημερινή κάκιστη διαιτησία εις βάρος της ομάδας μας να είναι η τελευταία.

Τέλος, καλούμε τους ιθύνοντες της ΚΕΔ να εξετάσουν προσεκτικά τη σημερινή διαιτησία του κ. Τσαμούρη, ώστε να διαπιστώσουν αν υπήρχε σκοπιμότητα στις αποφάσεις του».

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βόλος: «Ο Τσαμούρης έκλεισε τα μάτια σε πέναλτι υπέρ μας»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.