Ντανιέλε Βέρντε: Η γκολάρα και ο χαμός με Νικολάου (vds)

Το τρομερό γκολ που έβαλε ο Ντανιέλε Βέρντε και η αψιμαχία του Δημήτρη Νικολάου με τους αντιπάλους του.

Από την Ελλάδα πέρασε για μία σεζόν ο Ντανιέλε Βέρντε, αλλά δεν «κόλλησε» με την ΑΕΚ. Ωστόσο, με τη Σπέτσια κάνει γεμάτες σεζόν στη Serie A.

Πέρυσι εντυπωσίασε έχοντας οκτώ γκολ και έξι ασίστ σε 33 ματς πρωταθλήματος. Φέτος δεν πηγαίνουν όλα τόσο καλά για τον 26χρονο εξτρέμ. Ωστόσο, κόντρα στην Έμπολι έκανε σεφτέ για φέτος στο πρωτάθλημα. Στο Κύπελλο είχε τρία γκολ σε ισάριθμους αγώνες, αλλά στη Serie A δίχτυα δεν είχε βρει.

Τελικά η γκίνια έσπασε. Στο παιχνίδι με την Έμπολι σκόραρε δις. Την πρώτη φορά από τα έντεκα βήματα στο 25′. Αφού έχασε αρχικά το πέναλτι, ο διαιτητής έδωσε επανάληψη και ο Ντανιέλε Βέρντε νίκησε τον Βισάριο.

Αξίζει να σημειωθεί πως όταν δόθηκε επανάληψη, υπήρξε ένταση μεταξύ των ποδοσφαιριστών. Εκεί ένας εκ των πρωταγωνιστών ήταν ο Δημήτρης Νικολάου. Ο αμυντικός της Σπέτσια τα έβαλε με τους αντιπάλους του, αλλά μετά από λίγο τα πνεύματα ηρέμησαν.

Στο εξάλεπτο ο Βέρντε πέτυχε και δεύτερο γκολ ή για να είμαστε σωστοί, γκολάρα! Με τρομερή βολίδα έστειλε την μπάλα συστημένη στο παραθυράκι. Για την ιστορία οι γηπεδούχοι στο 90’+4 πήραν βαθμό ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Οι αθλητικές ειδήσεις σήμερα

Ο Τζαβέλλας με το κουστούμι του μάνατζερ έστειλε τον Κουλούρη στην Αλανιασπόρ!

ΠΑΟΚ: Ο Βιεϊρίνια προσπαθεί να κάνει μανατζερικό προξενιό στον Γιάννη Κωνσταντέλια!

Άρης: Επιβεβαίωση Sportime – Συμφώνησε με τεχνικό διευθυντή και θα έχει και συνέχεια!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ντανιέλε Βέρντε: Η γκολάρα και ο χαμός με Νικολάου (vds)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.