Ο Μπέλιγχαμ λύτρωσε ξανά τη Ρεάλ – Έσπασε την κατάρα για την Μπάγερν ο Τιλ (vids)

Ο Τζουντ Μπέλιγχαμ καθάρισε για τη Ρεάλ Μαδρίτης στην αναμέτρηση με τη Χετάφε, τη στιγμή που η Μπάγερν έφυγε... επιτέλους με τη νίηκ από την έδρα της Γκλάντμπαχ

Με σημαντικά ματς σε όλα τα πρωταθλήματα συνεχίζεται το σαββατοκύριακο η ποδοσφαιρική δράση στην Ευρώπη.

Με τον Τζουντ Μπέλιγχαμ να «χτυπά» στις καθυστερήσεις και να σκοράρει σε τέταρτο διαδοχικό ματς από το ξεκίνημα της σεζόν, η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με ανατροπή, 2-1 της Χετάφε κι έκανε το 4Χ4 στη La Liga.

Ο Μαγιοράλ στο 11′ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, όμως ο Γιοσελού απάντησε για τους Μαδριλένους στο 47′, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Τελικά, ο Μπέλιγχαμ ήταν αυτός που έδωσε για ακόμα μία φορά τη λύση, λυτρώνοντας την ομάδα του στο 90+5′.

Να σημειωθεί πως στο συγκεκριμένο παιχνίδι σηματοδότησε και την… πρεμιέρα του ανακαινισμένου Σαντιάγκο Μπερναμπέου, το οποίο είναι πιο εντυπωσιακό από ποτέ!

Στη Bundesliga, η Μπάγερν η οποία παραδοσιακά τα βρίσκει σκούρα κόντρα στην Γκλάντμπαχ, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 30ο λεπτό από το γκολ του Ιτακούρα, ωστόσο στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού κατάφερε να ανατρέψει τος εις βάρος της σκορ και να πάρει τη νίκη.

Ο Σανέ έφερε το ματς στα ίσα στο 58΄με τον ταλαντούχο 18χρονο επιθετικό Ματίας Τελ να πετυχαίνει το γκολ της νίκης για την Μπάγερν στο 87ο λεπτό του παιχνιδιού.

Με αυτό τον τρόπο η Μπάγερν έφτασε τις τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας. Παράλληλα, αυτή ήταν η πρώτη της νίκη στο «Μπορούσια Παρκ» μετά την άνοιξη του 2021.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ο Μπέλιγχαμ λύτρωσε ξανά τη Ρεάλ – Έσπασε την κατάρα για την Μπάγερν ο Τιλ (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.