ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Αϊντχόφεν: Την… πάτησε στο 93′ με 37 τελικές! (vid)

«Γκέλα» για την Αϊντχόφεν λίγες ημέρες πριν από το Καραϊσκάκη...

«Γκέλαρε» η Αϊντχόφεν λίγο πριν ταξιδέψει στην Ελλάδα.

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται την προσεχή Πέμπτη την Αϊντχόφεν στο πρώτο ματς της φάσης των «32» του Europa League, στο Καραϊσκάκη. Λίγες ημέρες πριν τον συγκεκριμένο αγώνα οι Ολλανδοί έχασαν βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Αντιμετώπισε την Ντε Χάαγκ εκτός έδρας για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος και έφερε 2-2 στις καθυστερήσεις του αγώνα! Μένοντας έτσι τρεις βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Άγιαξ, ο οποίος μάλιστα έχει και δύο αγώνες λιγότερους.

Μάλιστα η αντίπαλος του Ολυμπιακού έχασε δύο βαθμούς στο πρωτάθλημα, σε έναν αγώνα στον οποίο είχε 37 τελικές!

Στο 21′ έχασε πέναλτι με τον Μαξ και στο 28′ η Ντε Χάαγκ ήταν αυτή η οποία κατάφερε να κάνει το 1-0 στο ματς με τον Αντεκανιέ. Η PSV στο 51′ ισοφάρισε με τον Μάλεν και στο 76′ ο ίδιος παίκτης σημείωσε και το 1-2.

Από τη στιγμή όμως που δεν τελείωσε το ματς με τις πολλές ευκαιρίες που είχε, την «πλήρωσε» στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και δέχτηκε το γκολ για το 2-2, από τον Μίτσελ Κράμερ!

Αϊντχόφεν (Ρότζερ Σμιτ): Μβογκό, Τέζε, Μπάουμγκαρτλ (75’ Ντάμφριζ), Μποσκάλι, Μαξ, Σανγκαρέ, Ροσάριο, Βερτέσεν (61’ Ιχατάρεν), Τόμας (76’ Ζούνιορ), Ζάχαβι (85’ Γκουτιέρες), Μάλεν.

Ολυμπιακός: Στην αποστολή ο Εμβιλά, εκτός ο Μπρούμα

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αϊντχόφεν: Την… πάτησε στο 93′ με 37 τελικές! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.