ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός 0-2: Υποθήκη νίκης με Τικίνιο και… Παπαδόπουλο (vids)!

Ο Ολυμπιακός έχει πάρει σημαντικό προβάδισμα για να αλώσει την Τρίπλη χάρη στο γκολ του Τικίνιο και την γκάφα του Παπαδόπουλου

Ο Ολυμπιακός έχει πετύχει στα πρώτα λεπτά στην Τρίπολη, ό,τι ονειρεύεται μια ομάδα σε ένα δύσκολο ματς, καθώς με τη συμπλήρωση του 25λεπτου, προηγείται με 0-2 του Αστέρα.

Μόλις επτά λεπτά χρειάστηκαν οι «ερυθρόλευκοι» για να ανοίξουν το σκορ. Ο Τικίνιο Σοάρες αποδεικνύεται «καυτός», καθώς με το τρίτο του γκολ στα δύο τελευταία ματς δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Παπαδόπουλο.

Πολύ όμορφη ασίστ από τον Γιώργο Μασούρα, ο οποίος με το στρώσιμο που έκανε στον Βραζιλιάνο με το κεφάλι πιστώνεται το μισό γκολ. Λίγο αργότερα, ο Ολυμπιακός έβαλε υποθήκη της δεύτερης σερί εκτός έδρας νίκης στη Super League, καθώς ο Αγκιμπού Καμαρά σούταρε από δύσκολη γωνία, με τον πορτιέρε του Αστέρα, Παπαδόπουλο να χάνει τη μπάλα μέσα από τα χέρια του και να τη στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του.

Η γκάφα του αγώνα ανήκει στον τερματοφύλακα των Αρκάδων που ουσιαστικά βάζει τους συμπαίκτες του σε δύσκολη θέση. Οπως ακριβώς και ο Κλέιμαν του Βόλου κόντρα στον Παναθηναϊκό, στο ματς που διεξάγεται παράλληλα στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας.

Στο 14΄ ο Αστέρας ισοφάρισε, αλλά ο διαιτητής, Δημήτρης Καραντώνης ακύρωσε ορθώς το γκολ του Σίτο.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός 0-2: Υποθήκη νίκης με Τικίνιο και… Παπαδόπουλο (vids)!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.