ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός – Άιντραχτ: Τρομερές ευκαιρίες είχαν οι Μασούρας, Καμαρά (vids)

Οι Μασούρας, Μαντί Καμαρά έχασαν μεγάλες ευκαιρίες κι έτσι ο Ολυμπιακός έκλεισε με 1-1 το πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Άιντραχτ.

Ολυμπιακός - Άιντραχτ: Ο Ολυμπιακός βρήκε ξανά ρυθμό από το 30' και μετά όπου έχασαν δύο τρομερές ευκαιρίες οι Μασούρας, Καμαρά.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Χρηστάκος Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ολυμπιακός – Άιντραχτ: Ο Ολυμπιακός βρήκε ξανά ρυθμό από το 30′ και μετά όπου έχασαν δύο τρομερές ευκαιρίες οι Μασούρας, Καμαρά.

Ολυμπιακός – Άιντραχτ: Πιο συγκεκριμένα στο 36′ σε αντεπίθεση ο Ελ Αραμπί βρήκε με εξαιρετική κάθετη, τον Μασούρα. Εκείνος έκανε το πλασέ, αλλά ο Τραπ έδιωξε σωτήρια με το πόδι.

Τρία λεπτά αργότερα ο Μαντί Καμαρά έπιασε ένα δυνατό σουτ από κοντά και ο τερματοφύλακας της Άιντραχτ έδιωξε εκ νέου.

Δύο μεγάλες ευκαιρίες που έκανε ο Ολυμπιακός και θα μπορούσε να βάλει ένα δεύτερο γκολ.

Ο Ελ Αραμπί άνοιξε το σκορ, αλλά στην πορεία ο Τραπ έκανε δύο σωτήριες επεμβάσεις και κράτησε το 1-1. Σε ένα πρώτο ημίχρονο που είχε πολλές ευκαιρίες και δύο γκολ.