ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός – Απόλλων: Δεύτερη «κανονιά» ο Τικίνιο, γκολ και από τον Βρουσάι (vid)

Με δεύτερη «κανονιά» μέσα σε 25 λεπτά ο Τικίνιο γίνεται ο μεγάλος πρωταγωνιστής στο Ολυμπιακός- Απόλλων

Ολυμπιακός - Απόλλων: Δεύτερη «κανονιά» ο Τικίνιο (vid)
Συντάκτης: Σπύρος Γιαννόπουλος Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ήταν να γίνει η αρχή. Ο Τικίνιο με εξαιρετικό τελείωμα μέσα στην περιοχή καθαρίζει τη νίκη για λογαριασμό του Ολυμπιακού επί του Απόλλωνα.

Ο Βραζιλιάνος αποδεικνύεται αποτελεσματικός απέναντι στην Ελαφρά Ταξιαρχία, καθώς εκμεταλλεύεται τα αμυντικά κενά των φιλοξενούμενων και με άψογο σουτ σφραγίζει το τρίποντο για τον Ολυμπιακό.

Πολύ σημαντική εμφάνιση από τον Βραζιλιάνο, ο οποίος με dopietta στη Super League «ξεμπούκωσε» για τα καλά και βροντοφώναξε «παρών» με μια ασύλληπτη κανονιά.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν πάρει κεφάλι στο σκορ από νωρίς με τον Μασούρα (8΄), με τον Βραζιλιάνο πρώην άσο της Πόρτο να κάνει το 2-0 από τα αποδυτήρια (47΄). 25 λεπτά αργότερα, ο Τικίνιο σημείωσε το 3-0 όντας ο αδιαμφισβήτητος MVP του ματς.