ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός – Νότιγχαμ: Τα γκολ του φιλικού (vids)

Χάρη σε δύο τέρματα από Μασούρα (3’) και Γκερέρο (7’) που προήλθαν από εκτελέσεις κόρνερ, ο Ολυμπιακός προηγείται 2-0 της Νότιγχαμ Φόρεστ.

Ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τη Νότιγχαμ Φόρεστ (νίκη με 3-0) στο πλαίσιο φιλικής αναμέτρησης που πραγματοποιήθηκε στο «Γ. Καραϊσκάκης». Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς μπήκε πολύ δυνατά στο ματς, καταφέρνοντας να προηγηθεί με δύο τέρματα στο πρώτο επτάλεπτο!

Συγκεκριμένα ο Μασούρας άνοιξε το σκορ στο τρίτο λεπτό του παιχνιδιού και πριν καλά καλά συνέλθουν οι Βρετανοί από το γρήγορο γκολ, δέχθηκαν και δεύτερο από τον Γκερέρο (στο 7’).

Ετσι οι Πειραιώτες από πολύ νωρίς βρέθηκαν με ένα σημαντικό προβάδισμα, ενθουσιάζοντας τον κόσμο τους που έδωσε μαζικό «παρών», γεμίζοντας σε μεγάλο βαθμό τις κερκίδες του «Καραϊσκάκης».

Πάντως η ομάδα του Μαρτίνς δεν αρκέστηκε στο 2-0 κι έτσι πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, αύξησε τον δείκτη του σκορ ακόμη περισσότερο.

Συγκεκριμένα (και πάλι από κόρνερ), ο Γκερέρο πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τρίτο της ομάδας του στο 32′ για το 3-0.

Δείτε παρακάτω τα γκολ με τα οποία προηγείται ο Ολυμπιακός

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – Νότιγχαμ: Τα γκολ του φιλικού (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.