ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός – Τότεναμ: Τα highlights του αγώνα (vid)

Όλα όσα έγιναν το απόγευμα της Τετάρτης στο «Γ.Καραϊσκάκης»

Ο Ολυμπιακός πήρε τον βαθμό της ισοπαλία με σκορ 2-2 απέναντι στην Τότεναμ, σε ένα ματς το οποίο έτσι όπως εξελίχθηκε όλα τα αποτελέσματα ήταν πιθανά.

Οι «ερυθρόλευκοι» έμειναν πίσω στο σκορ με 0-2, αλλά δεν έχασαν το μυαλό τοςυ, αντέδρασαν και έφτασαν στο τελικό 2-2.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Ολυμπιακός – Τότεναμ: Φύγαμε και… απογοητευμένοι!

Οι Πειραιώτες πίεζαν στο ξεκίνημα του ματς, είχαν τις ευκαιρίες αλλά στο 25′ ο Κέιν κέρδισε το πέναλτι από τον Μεριά. Το εκτέλεσε ο ίδιος και έκανε έτσι το 0-1.

Δυστυχώς για τους «ερυθρόλευκους» το 0-2 δεν άργησε να έρθει. Στο 30′ ο Μόουρα βρήκε τον χώρο έξω από την περιοχή, έκανε το σουτ και «έγραψε» το 0-2!

Στο 44′ οι «ερυθρόλευκοι» μείωσαν σε 1-2 και μάλιστα με τρομερό τρόπο.

Ο Ποντένσε έτρεξε το μισό γήπεδο από τα δεξιά, άλλαξε την μπάλα με τον Βαλμπουενά, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε για το 1-2!

Η Τότεναμ ήταν αυτή η οποία είχε την κατοχή και πίεζε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά ο Ολυμπιακός κόντρα στη ροή του αγώνα μπόρεσε να ισοφαρίσει σε 2-2.

Συγκεκριμένα, στο 54′ ο Βαλμπουενά ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Βερτόνγκεν και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα του πέναλτι! Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γάλλος και μέσα σε αποθέωση σκόραρε για το 2-2!

Δείτε τα highlights του αγώνα:

Κάντε Like στη σελίδα του Sportime στο Facebook για να μαθαίνετε με υπευθυνότητα και άποψη ό,τι συμβαίνει στον αθλητικό κόσμο και όχι μόνο. Η ομάδα του Sportime είναι ανά πάσα στιγμή διαθέσιμη για να απαντήσει στις ερωτήσεις σας. Στείλτε στο Inbox για όποια απορία έχετε και θα λάβετε άμεση απάντηση. Ένα Like και… μένεις ενημερωμένος όλο το 24ωρο σχετικά με όσα γίνονται!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – Τότεναμ: Τα highlights του αγώνα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.