ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ρέιντζερς – Ολυμπιακός: Το γκολ με το οποίο άνοιξε το σκορ ο Φορτούνης (vid)

Ρέιντζερς - Ολυμπιακός: Δείτε το γκολ του Κώστα Φορτούνη που έδωσε το προβάδισμα στους Πειραιώτες μέσα στο Άιμπροξ

Ρέιντζερς – Ολυμπιακός: Στο πρώτο του κρας τεστ για τη νέα σεζόν, το σύνολο του Ντιέγκο Μαρτίνεθ προηγείται με 1-0.

Οι Σκωτσέζοι υποδέχονται στο «Άιμπροξ» και μετά από το πρώτο ημίχρονο, οι «ερυθρόλευκοι» προηγούνται στο σκορ.

Ένα ημίχρονο, όπου η ομάδα του Μαρτίνεθ κυκλοφόρησε σχετικά καλά την μπάλα, ενώ απειλήθηκε κυρίως με μακρινά σουτ, αλλά ο Πασχαλάκης ήταν τοποθετημένος σωστό.

Ένας εκ των κορυφαίων των «ερυθρόλευκων», ο Κώστας Φορτούνης άνοιξε μάλιστα το σκορ στο φινάλε του πρώτου μέρους.

Σε μια φάση που ξεκίνησε από τα αριστερά, ο Ελ Αραμπί επέμεινε, «έσπασε» στον Κίνι, το σου του τελευταίου κόντραρε και η μπάλα πριν χτυπήσει στο χορτάρι προσγειώθηκε στο δεξί πόδι του Φορτούνη.

Ο Θεσσαλός χαφ με ένα μονοκόμματο σουτ και με τη συνδρομή του αμυντικού της Ρέιντζερς, άνοιξε το σκορ, με το οποίο προηγείται η ομάδα του Πειραιά της φιναλίστ του Europa League του 2022.

Ρέιντζερς – Ολυμπιακός: Το γκολ του Φορτούνη

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ρέιντζερς – Ολυμπιακός: Το γκολ με το οποίο άνοιξε το σκορ ο Φορτούνης (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.