ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

«Άσφαιρος» ο Παναιτωλικός κόντρα στην Παναχαϊκή

Στο 0-0 έμειναν Παναιτωλικός και Παναχαϊκή σε φιλική αναμέτρηση

Ο Τραϊανός Δέλλας επέλεξε να ξεκουράσει τους βασικύς, να δώσει χρόνο συμμετοχής σε ποδοσφαιριστές που δεν είχαν πάρει αρκετό χρόνο σε προηγούμεν φιλικά και ο Παναιτωλικός έμεινε στο 0-0 με την Παναχαϊκή.

Ελάχιστες φάσεις στις δύο εστίες, με τους Πατρινούς να στέκονται πολύ καλά και πάλι απέναντι σε ομάδα της Super League, μετά τη νίκη επί του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1 σε ένα 45λεπτο.

Η καλύτερη στιγμή ήταν από στημένη φάση στο 13’, με τον Μάζουρεκ να εκτελεί φάουλ στέλνοντας τη μπάλα ελάχιστα άουτ, ενώ την ίδια τύχη είχε σουτ του Αργεντινού στο επόμενο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι απώλεσαν την καλύτερη, όταν μετά από λάθος του Βασιλούδη, ο Ελευθεριάδης αστόχησε από πλεονεκτική θέση στο 18’.

Στο 61’ ένα καλό σουτ του Τσοκάνη απέκρουσε δύσκολα ο Κολοβούρης, ο οποίος στις καθυστερήσεις κράτησε το μηδέν στην πιο χαρακτηριστική ευκαιρία του αγώνα, σε κοντινό δυνατό σουτ του Αγρόδημου μετά από γύρισμα του Ντίας.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Γιαννακόπουλος (65’ Θεοδωρόπουλος), Μιχάι (46’ Μαλής), Χαντάκιας (59’ Γιαννιώτης Δ.), Μπελεβώνης (81’ Μαρινάκης), Ρότσα (46’ Τσοκάνης), Βασιλούδης (59’ Τσιγγάρας), Λιάβας (59’ Νταλακούρας), Μάζουρεκ (46’ Αγρόδημος), Κόκκορης (65’ Ντίας), Παρράς (65’ Μανά), Βακράκος (81’ Πάουλο).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Καπούταγλης, Σταμόπουλος, Πολυχρόνης, Σωτηράκος, Τσελεπίδης, Λουμπαρδέας, Σταυρόπουλος, Πλέγας, Ελευθεριάδης, Καρατσνάκοφ, Κυνηγόπουλος.

Στο β’ αγωνίστηκαν οι: Κολοβούρης, Ντάσιος, Πατάπης, Πολίμος, Κολ, Κοτσώνης, Μουστακόπουλος, Παπατόλιος, Μασούρας, Αντωνακόπουλος, Μαυριάς.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο ««Άσφαιρος» ο Παναιτωλικός κόντρα στην Παναχαϊκή», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.