ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Παναιτωλικός: Στον πάγκο ο Κορνέλιους, ένα 45λεπτο ο Φλόρες

Δεν αγωνίστηκε κόντρα στον Παναμά ο Κορνέλιους, ένα ημίχρονο έπαιξε στο ματς της Ονδούρας με τη Τζαμαϊκά ο Φλόρες.

Παναιτωλικός: Ντέρεκ Κορνέλιους και Ντέιμπι Φλόρες ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους με τις Εθνικές τους ομάδες και επιστρέφουν Αγρίνιο.
Συντάκτης: Νίκος Μαρκάτος Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Κερδισμένος και ξεκούραστος επιστρέφερι στο Αγρίνιο ο Ντέρεκ Κορνέλιους. Ο Καναδάς επιβλήθηκε 4-1 του Παναμά τα ξημερώματα της Πέμπτης, με τον κεντρικό αμυντικό του Παναιτωλικού να μην αγωνίζεται λεπτό στην αναμέτρηση.

Ήττα (0-2) από την Τζαμάικα για την Ονδούρα του Ντέιπι Φλόρες, με τον μέσο των «καναρινιών» να αγωνίζεται μόνο στα πρώτα 45λεπτά.

Αμφότεροι έχουν πάρει το δρόμο της επιστροφής για το Αγρίνιο, προκειμένου να ενσωματωθούν στην προετοιμασία για το Κυριακάτικο παιχνίδι με τον ΟΦΗ για την 6η αγωνιστική της Super League 1. Ουδείς αναμένεται να πάρει φανέλα βασικού στο παιχνίδι με τους Κρητικούς.