Γιοβάνοβιτς: «Δεν είναι άδικο το αποτέλεσμα»

Τι δήλωσε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς μετά το Παναθηναϊκός - ΟΦΗ

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς χαρακτήρισε δίκαιο το αποτέλεσμα της αναμέτρησης Παναθηναϊκός – ΟΦΗ για την 8η αγωνιστική της Super League 1.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς:

«Νομίζω ότι ήταν η λεπτομέρεια. Χάσαμε ένα ολόκληρο ημίχρονο, ήταν από τα πιο άσχημα ημίχρονα που κάναμε.

Ο ΟΦΗ ήταν πιεστικός έλεγχε το παιχνίδι και εμείς δεν ήμασταν ποτέ μέσα στο παιχνίδι. Κάποιες σποραδικές κινήσεις, αλλά τίποτα σημαντικό για εμάς.

Στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε καλά, προσπαθήσαμε να πάρουμε το παιχνίδι, αλλά δεν θεωρώ ότι είναι άδικο το αποτέλεσμα.

Δεν μπορώ να πω μόνο για τη μεσαία γραμμή, αλλά μεσοεπιθετικά.

Σίγουρα είχαμε θέματα στο πρώτο ημίχρονο και για 45 λεπτά δεν μπορούσαμε οργανωμένα να αναπτυχθούμε μέσα στον αγωνιστικό χώρο», ήταν τα λόγια του στην κάμερα της Cosmote TV.

Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, η οποία είχε ένθερμη στήριξη από το κοινό της, δεν κατάφερε ούτε τώρα να πανηγυρίσει νίκη για δεύτερο διαδοχικό ματς.

Για πρώτη φορά έχασε βαθμούς στην έδρα του, ενώ κατέγραψε δεύτερη διαδοχική απώλεια στο πρωτάθλημα μετά την ήττα στην Τρίπολη.

Ο ΟΦΗ, στον αντίποδα, διατήρησε το αήττητο για τέταρτο σερί ματς.

Μάλιστα δεν είναι υπερβολή να πούμε ότι ήταν πιο απειλητικός στα σημεία από τον Παναθηναϊκό.

Ο Καρλίτος, αρχισκόρερ και κορυφαίος την εφετινή σεζόν, δεν τροφοδοτήθηκε πολλές φορές στο σημείο δράσης του, με αποτέλεσμα το 0-0 να παραμείνει.

Θα μπορούσε να συνεχίσει το κρεσέντο του στην παραγωγικότητα και, μάλιστα, στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως ήταν οφσάιντ.

Τι δήλωσε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς μετά το Παναθηναϊκός – ΟΦΗ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γιοβάνοβιτς: «Δεν είναι άδικο το αποτέλεσμα»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.