ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός – ΑΠΟΕΛ 1-1: Βελτιώθηκε στο β’ ημίχρονο, αλλά δεν νικάει (vid)

Η κυπριακή ομάδα προηγήθηκε με τον Θεοδώρου, προτού ισοφαρίσει ο Καμπετσής στο 49'

ΠαναθηναϊκόςΑΠΟΕΛ: Ισόπαλο 1-1 έληξε το φιλικό ματς που διεξήχθη το βράδυ της Τρίτης (10/8) στο γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας.

Ο ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε στο 21ο λεπτό με κεφαλιά του Δημήτρη Θεοδώρου (η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι, έσκασε κάτω και πέρασε τη γραμμή).

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε κάποια κόρνερ και είχε δοκάρι στο 44ο λεπτό με σουτ του Γενί Ενγκμπακοτό, έπειτα από λόμπα του Λούκας Βιγιαφάνιες.

Στο β’ ημίχρονο, πάντως, αποδείχθηκε πιο απειλητικός και, κυρίως, ουσιαστικός από τη στιγμή που ισοφάρισε.

Στο 49′, έπειτα από εξαιρετική ενέργεια του Τάσου Χατζηγιοβάνη, ο Αργύρης Καμπετσής έφερε το φιλικό στα ίσα.

Δύο λεπτά αργότερα, ο ΑΠΟΕΛ ισοφάρισε τα δοκάρια με κεφαλιά του Βινίσιους.

Έκτοτε, ο Παναθηναϊκός είχε ευκαιρίες για γκολ, όμως ούτε τώρα κατάφερε να πανηγυρίσει νίκη σε φιλικό.

Στο 59′ ο Φράνσις Ουζόχο πρόλαβε τον Αϊτόρ, ο οποίος απείλησε ξανά στο 74′ με σουτ που κατέληξε στο 11ο κόρνερ των γηπεδούχων.

Στο 84ο λεπτό ο Καμπετσής πλησίασε στο δεύτερο προσωπικό γκολ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Διούδης (76’ Ξενόπουλος), Κώτσιρας (76’ Σάντσες), Βέλεθ (84’ Σάρλια), Σιδεράς, Χουάνκαρ (87’ Χατζηθεοδωρίδης), Πέρεθ (84’ Σαβιέρ), Μαουρίσιο (71’ Αλεξανδρόπουλος), Χατζηγιοβάνης (76’ Αγιούμπ), Βιγιαφάνιες (72’ Μπουζούκης), Ενγκμπακοτό (46’ Αϊτόρ), Καρλίτος (46’ Καμπετσής).

ΑΠΟΕΛ (Σάββας Πουρσαϊτίδης): Ουζόχο, Τσεμπάκε (64’ Λουντέμο), Καρό, Βινίσιους, Ζαμπάλα, Νταουσβίλι, (64’ Σάντος) Εφραίμ (77’ Εντονγκαλά), Ντε Βινσέντι, Ντανίλο, Θεοδώρου (85’ Κατσαντώνης), Κβιλιτάια (85’ Γουίλερ).

Μέσι: Έφτασε Παρίσι ο Αργεντινός – Αύριο (11/8) η παρουσίαση! (vids)

Φωτιά – Εύβοια: Εικόνες που σοκάρουν κάνουν τον γύρω του κόσμου στα διεθνή ΜΜΕ

Φωτιές: Αυτά είναι όλα τα μέτρα για τους πυρόπληκτους

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – ΑΠΟΕΛ 1-1: Βελτιώθηκε στο β’ ημίχρονο, αλλά δεν νικάει (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.