Παναθηναϊκός Κ17: Μπλακ-άουτ και υπό αμφισβήτηση το Final 4

Οι «πράσινοι» ηττήθηκαν 2-1 εντός έδρας από τον Αστέρα Τρίπολης

Παναθηναϊκός Κ17: Μπλακ-άουτ και ήττα από τον Αστέρα
Συντάκτης: Μάνος Ανδρουλάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Παναθηναϊκός Κ17: Ηττήθηκε 2-1 στο «Γ. Καλαφάτης» από τον Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος ανέβηκε στη 2η θέση της Super League.

Οι «πράσινοι» έχασαν τρεις ευκαιρίες μέχρι το 26ο λεπτό, όταν ο Δημοσθενιάδης άνοιξε το σκορ από κοντά.

Μέχρι το φινάλε του α’ ημιχρόνου, ο Παναθηναϊκός είχε άλλες δύο καλές στιγμές, όμως δεύτερο γκολ δεν μπήκε και τελικά το πλήρωσε.

Στο 49’ ο Ανανιάδης ισοφάρισε, ενώ ο Κωστέας ανέτρεψε τα δεδομένα με κεφαλιά στο 70’.

Συνεπώς, οι «πράσινοι» παρέμειναν στους 42 βαθμούς και ο Αστέρας ανέβηκε στους 43.

Υπενθυμίζεται ότι η 2η θέση οδηγεί στο Final 4 της Super League Κ17.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Φραντζέσκος): Νικολάου, Πορφυρόπουλος (72′ Πουλιάνος), Παυλάκης, Προδρομίτης (65′ Φρόκου), Γωγουβίτης, Κωστόπουλος, Κρυπαράκος (46′ Ζούγρας), Στόιος (55′ Μπιλάλ), Τόρα, Δημοσθενιάδης (72′ Βολάκης), Τζαβίδας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μπεντεβής): Ψεύτης, Φραγκιαδάκης, Στασινόπουλος, Καλογερόπουλος, Θεοδωρίδης, Τσιράκης (76′ Γερονικολός), Αντωνάκης (79′ Μπάτσι), Καντέλης, Κωστέας (90’+1′ Θεοδωρόπουλος), Ανανιάδης, Ζουγλής.