ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός – ΟΦΗ: Το ακυρωθέν γκολ του Καρλίτος στο 90+3′

Δείτε την τελευταία φάση της αναμέτρησης Παναθηναϊκός – ΟΦΗ με τον εκτεθειμένο Καρλίτος

Ισόπαλη χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε η κυριακάτικη (31/10) αναμέτρηση Παναθηναϊκός – ΟΦΗ στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League 1.

Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να πιάσουν την εκρηκτική απόδοση των προηγούμενων εντός έδρας αγώνων.

Μάλιστα για πρώτη φορά δεν βρήκαν δίχτυα στο γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας.

Ίσα-ίσα που αν μία ομάδα προσέγγισε περισσότερο το γκολ, αυτή ήταν ο ΟΦΗ με πρωταγωνιστή τον Φελίπε Γκαγέγος.

Ο Χιλιανός μέσος εκμεταλλεύθηκε τη λανθασμένη ενέργεια του Σωτήρη Αλεξανδρόπουλου στο 12ο λεπτό.

Ο Γκαγέγος απέσπασε την μπάλα από τον αντίπαλό του, την έφερε στο αριστερό και εκτέλεσε εκτός περιοχής.

Ήταν πολύ καλό το σουτ του, όμως η προσπάθεια σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Αλμπέρτο Μπρινιόλι, ο οποίος παρεμπιπτόντως έκανε εντυπωσιακή εκτίναξη.

Αυτή ήταν η σημαντικότερη στιγμή του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στο δεύτερο οι φάσεις ήταν λιγότερες.

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και έγινε πιο πιεστικός, όχι όμως σε σημείο που μπορεί να τον χαρακτηρίσει κανείς κυρίαρχο.

Ο Καρλίτος, αρχισκόρερ και κορυφαίος την εφετινή σεζόν, δεν τροφοδοτήθηκε πολλές φορές στο σημείο δράσης του, με αποτέλεσμα το 0-0 να παραμείνει.

Θα μπορούσε να συνεχίσει το κρεσέντο του στην παραγωγικότητα και, μάλιστα, στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Λούκας Βιγιαφάνιες τού πέρασε την κάθετη και εκείνος απέφυγε τον Ντεβί Επασί, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι για οφσάιντ και η φάση θα κρινόταν στο VAR.

Σε εκείνα τα δραματικά δευτερόλεπτα, μάλιστα, ο Καρλίτος πήγε προς την εξέδρα και ρωτούσε τους φιλάθλους αν ήταν εκτεθειμένος ή όχι!

Τελικά, όπως φάνηκε και από το πρώτο ριπλέι, ορθώς δεν μέτρησε το γκολ και ο διαιτητής Γκορτσίλας υπέδειξε οφσάιντ.

Δείτε την τελευταία φάση της αναμέτρησης Παναθηναϊκός – ΟΦΗ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – ΟΦΗ: Το ακυρωθέν γκολ του Καρλίτος στο 90+3′», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.