Άρης – ΠΑΟΚ: Το «πάρτι» του Πρίγιοβιτς στο «Βικελίδης» (vid)

Πρίγιοβιτς
Συντάκτης: Μαρία Καλτσίδη Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Στο δρόμο προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος την περσινή σεζόν, ο ΠΑΟΚ κλήθηκε να πάρει μεγάλες νίκες και μία εξ αυτών ήρθε στην έδρα του Άρη με… δράστη τον Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς!

Ο Σέρβος φορ σκόραρε δις (36′ πεν. και 84′), βάζοντας τη δική του υπογραφή στον «ασπρόμαυρο» θρίαμβο.

Στο συγκεκριμένο ματς, ο Άρης έκανε ιδανικό ξεκίνημα αφού προηγήθηκε μόλις στο 2′ με τον Ματέο Γκαρσία, όμως πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε. Ο Τζανακάκης υπέπεσε σε παράβαση (χέρι) μέσα στην περιοχή μετά από γύρισμα του Βιεϊρίνια και ο Πρίγιοβιτς δεν άφησε την ευκαιρία να περάσει ανεκμετάλλευτη από τα 11 βήματα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Φερέιρα: «Μόνο έτσι θα νικήσουμε στο Βικελίδης»

Στο 65ο λεπτό ο Αμρ Ουάρντα ανέτρεψε τον Μπρούνο Γκάμα εντός περιοχής και ο διαιτητής Ντοβέρι υπέδειξε πέναλτι. Ο Γιουνές νικήθηκε από τον Πασχαλάκη στην εκτέλεση, με το 1-1 να παραμένει.

Λίγο πριν το φινάλε, στο 84′ ο Δικέφαλος πέτυχε το νικητήριο γκολ. Ο Ουάρντα πάσαρε στον Ελ Καντουρί, εκείνος έκανε το συρτό γύρισμα μέσα στην περιοχή και ο «ανίκητος» στον συγκεκριμένο χώρο Πρίγιοβιτς διαμόρφωσε με κοντινή προβολή το τελικό 1-2.