Παρί Σεν Ζερμέν – Αλ Νασρ/Αλ Χιλάλ: Ο Μέσι… νίκησε τον Κριστιάνο Ρονάλντο στην τιτανομαχία με εννιά τέρματα – Δείτε τα γκολ

Μέσι και Κριστιάνο Ρονάλντο διασταύρωσαν τα ξίφη τους σε μία... παράσταση που ενδεχομένως να είναι και η τελευταία ως αντίπαλοι.

Παρί Σεν Ζερμέν – Αλ Νασρ/Αλ Χιλάλ: Η τελευταία, πιθανότατα, σύγκρουση ανάμεσα σε δύο από τους καλύτερους ποδοσφαιριστές όλων των εποχών ήταν εκπληκτική, όπως άλλωστε αρμόζει.

Λιονέλ Μέσι και Κριστιάνο Ρονάλντο διασταύρωσαν τα ξίφη τους με τον Αργεντινό να… νικάει τον Πορτογάλο σταρ με τελικό σκορ 5-4.

Το σκορ μαρτυράει και όλα όσα έγιναν στην αναμέτρηση που είχε γκολ και θέαμα.

Ο πρώην ποδοσφαιριστής της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στον αραβικό κόσμο το οποίο μάλιστα ήταν ιδανικό αφού πέτυχε δύο τέρματα.

Ο Αργεντινός άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης για την Παρί Σεν Ζερμέν, με τον Πορτογάλο να ανεβάζει απόδοση θέλοντας να απαντήσει. Έτσι κι έγινε στο 34ο λεπτό, όταν ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το 1-1.

Το ημίχρονο ωστόσο είχε πολλά να δώσει, αφού στο 43ο λεπτό ο Μαρκίνιος μετά από σέντρα του Εμπαπέ έκανε το 1-2 για να έρθει η απάντηση και πάλι του Κριστιάνο Ρονάλντο στο 45+6′ και ενώ είχε προηγηθεί χαμένο πέναλτι από τον Νεϊμάρ.

Παρί Σεν Ζερμέν – Αλ Νασρ/Αλ Χιλάλ: Δεύτερο ημίχρονο, όπως ακριβώς το πρώτο

Με τον ίδιο ρυθμό συνέχισαν οι παίκτες των δύο ομάδων και εννιά λεπτά ήταν αρκετά για να επιτευχθεί ακόμα ένα τέρμα. Ο Εμπαπέ έκανε όμορφη ενέργεια από αριστερά, σέρβιρε στον Ράμος που έκανε το 2-3.
Κάπου εκεί το ματς πήρε… φωτιά καθώς στο 56′  ο Ζανγκ με κεφαλιά ισοφάρισε εκ νέου και στο 59′ ο Εμπαπέ ευστόχησε από την άσπρη βούλα μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Μέσι.

Κάπου εκεί άλλαξαν εντελώς οι ομάδες με τα… αστέρια να αποσύρονται στον πάγκο, χωρίς ωστόσο το σκορ να σταματάει εκεί που είναι. Στο 78′ ο Εκιτίκε σκόραρε για το 5-3 ενώ στις καθυστερήσεις ο Ταλίσκα μείωσε και πάλι σε 5-4 διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παρί Σεν Ζερμέν – Αλ Νασρ/Αλ Χιλάλ: Ο Μέσι… νίκησε τον Κριστιάνο Ρονάλντο στην τιτανομαχία με εννιά τέρματα – Δείτε τα γκολ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.