ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Πετράκης: «Δίκαιο το αποτέλεσμα»

Ο Γιάννης Πετράκης δήλωσε ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών του ΠΑΣ Γιάννινα

Ο ΠΑΣ Γιάννινα κατάφερε στο τέλος να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στον εκτός έδρας αγώνα με τη Λαμία (1-1), βάζοντας ένα βαθμό στο σακούλι του και ο Γιάννης Πετράκης χαρακτήρισε «δίκαιο» το αποτέλεσμα.

Ο κρητικός τεχνικός στις δηλώσεις του αναφέρθηκε σε ένα κλειστό παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις, με την ομάδα του, όπως είπε, να έχει τις ευκαιρίες για να πετύχει στο πρώτο μέρος κάποιο γκολ.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Γιάννη Πετράκη

«Πιστεύω ότι έγινε ένα κλειστό παιχνίδι και οι δύο ομάδες για τους δικούς τους λόγους θέλανε πάρα πολύ το αποτέλεσμα. Δεν δημιουργήθηκαν αρκετές φάσεις στη διάρκεια του παιχνιδιού.

Στο πρώτο ημίχρονο ελέγχαμε σε πολύ καλό βαθμό το παιχνίδι και κάναμε δύο ευκαιρίες που μπορούσαμε να προηγηθούμε, είχε και ο Μπερτόγλιο ένα σουτ από μακριά, αλλά νομίζω ότι ελέγχαμε το παιχνίδι και θα μπορούσαμε στο πρώτο μέρος να κάνουμε κάτι περισσότερο.

Στο δεύτερο ημίχρονο μάς επηρέασε πολύ το γκολ που δεχθήκαμε νωρίς, αλλά πιστεύω ότι η προσπάθεια που έγινε από τους παίκτες ήταν σπουδαία με βάση την πίεση που υπήρχε που βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, την ανάγκη για το αποτέλεσμα και παίζοντας απέναντι σε μια πάρα πολύ καλή ομάδα, νομίζω ότι είναι σπουδαίο που καταφέραμε και ισοφαρίσαμε και το αποτέλεσμα είναι δίκαιο»

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πετράκης: «Δίκαιο το αποτέλεσμα»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.