ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Πετράκης «Όταν χάνεις 3-0 τι να πεις;»

Στις ευκαιρίες που έχασε η ομάδα του στο πρώτο μέρος στάθηκε ο Γιάννης Πετράκης

Δεν είχε διάθεση να πει πολλά ο Γιάννης Πετράκης μετά την βαριά ήττα (3-0) του ΠΑΣ στην Ξάνθη.

Ο Ρεθυμνιώτης παραδέχθηκε την ανωτερότητα της Ξάνθης, στάθηκε όμως στις ευκαιρίες που είχε η ομάδα του στο πρώτο ημίχρονο.

«Όταν χάνεις με 3-0 δεν μπορείς να πεις και πολλά. Με βάση την εικόνα του παιχνιδιού, η ομάδα μου αδικείται από το αποτέλεσμα.

Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τρεις τέσσερις καλές ευκαιρίες για να σκοράρουμε αλλά δεν τα καταφέραμε.

Στο δεύτερο ημίχρονο κλειδί ήταν το γρήγορο γκολ που δεχθήκαμε. Η Ξάνθη έδειξε πως δεν είναι τυχαία εκεί που βρίσκεται και γι αυτό δεν θέλω να ακυρώσω την προσπάθεια της. Το γκολ δυστυχώς είναι ένας συνδυασμός τύχης και ικανότητας. Εμείς δυστυχώς δημιουργούμε ευκαιρίες αλλά δεν μπορούμε να της αξιοποιήσουμε»

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πετράκης «Όταν χάνεις 3-0 τι να πεις;»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.