ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Στο 1-1 έμεινε ο ΠΑΣ Γιάννινα με τα Τρίκαλα

Σκόραρε και πάλι ο Ισπανός στράικερ και ο ΠΑΣ δεν ηττήθηκε από τα Τρίκαλα

Στο δεύτερο 45λεπτο φιλικό του τουρνουά στο ΠΕΑΚΙ, ο ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον ΑΟ Τρικάλων.

Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη δέχθηκε γκολ από γκέλα της άμυνας, δημιούργησε ευκαιρίες με τον Κόντε, πέτυχε γκολ με τον Ισπανό φορ, αλλά είχε και πάλι κάποια αμυντικά λάθη.

Στο 11′ ο Κόντε πετάχτηκε στο ύψος του πέναλτι έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 17′ οι Τσιμίκας και Πάνος πίεσαν ψηλά τον Βελλίδη, ο Τσιμίκας έκλεψε τη μπάλα, τροφοδότησε τον Πάνο, ο οποίος πλάσαρε, με τον γκολκίπερ του ΠΑΣ να μπλοκάρει σωτήρια.

Ένα λεπτό μετά, η κεφαλιά του Τζημόπουλου έφυγε εκτός εστίας, με τον ΑΟΤ να ανοίγει το σκορ στο 25′. Οι “κυανέρυθροι” πίεσαν ψηλά, ανάγκασαν τον Μιχαήλ να γυρίσει στον Βελλίδη “άτσαλα”, αυτός λόγω και του δυνατού αέρα δεν υπολόγισε σωστά την πορεία της μπάλας και αυτή κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0.

Ο ΠΑΣ ισοφάρισε στο 33′. Μετά από γύρισμα του Κούζικ, ο Κόντε έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ταΐρη για το τελικό σκορ.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Αποστολόπουλος, Σιόντης, Τσικάρσκι, Νικολιάς, Κούζικ, Γιάκος, Κόντε, Κριζμάν.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ταΐρης, Πάνος, Γκόλιας, Πατσατζόγλου, Γκότοβος, Γιουκαρής, Τριανταφυλλάκος (16’ Τσιάρας), Μαντιανί, Τσιμίκας (42’ Νιάρος), Συμελίδης, Μακρίδης (36’ Γκουγκούδης).

Άνοστη ισοπαλία (0-0) ανάμεσα σε Παναχαϊκή και Τρίκαλα

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Στο 1-1 έμεινε ο ΠΑΣ Γιάννινα με τα Τρίκαλα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.