Super League 2: Άλλη μία νίκη ο Πανσερραϊκός – Τρίποντο με ανατροπή ο Ολυμπιακός Β’

Επέστρεψε στα τρίποντα ο Πανσερραϊκός, νέα νίκη ο Ολυμπιακός στη Super League 2.

Η ισοπαλία στη μονομαχία κορυφής με την ΑΕΛ ήταν η παρένθεση και ο Πανσερραϊκός επέστρεψε στις νίκες στη Super League 2. Ταυτόχρονα έκανε άλλο ένα βήμα προς την άνοδο στην πρώτη κατηγορία.

Τα «λιοντάρια» σχετικά άνετα επικράτησαν με 3-0 του Απόλλωνα Πόντου και συνεχίζουν έτσι την πορεία τους προς τη Super League 1. Για ένα ημίχρονο οι Πόντιοι τους κράτησαν στο μηδέν, αλλά στη συνέχεια είχε κατηφόρα!

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου σκόραρε ο Στίνα και σχεδόν αμέσως έγινε το 2-0 του Κανίς. Το κερασάκι στην τούρτα μπήκε από τον Μπαΐροβιτς στο 73′ σε μία ωραία ομαδική προσπάθεια.

Για τον άλλο όμιλο ο Ολυμπιακός Β’ εξακολουθεί να έχει το πόδι πατημένο στο γκάζι. Πανηγύρισε έκτο σερί τρίποντο επικρατώντας 3-2 του ΟΦ Ιεράπετρας. Δύο γκολ σημείωσε ο Κωστή, ενώ σκόραρε ξανά και ο Μπα. Δις προηγήθηκαν οι Κρητικοί, οι οποίοι έχασαν στο τέλος.

Το πανόραμα της 24ης αγωνιστικής

Βόρειος Όμιλος

Παρασκευή (5/5)

Ηρακλής – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-1 (85′ Άλεξιτς – 16′ Λαγός)

Σάββατο (6/5)

Πανσερραϊκός – Απόλλων Πόντου 3-0 (47′ Στίνα, 52′ Κανίς, 73′ Μπαΐροβιτς)

Νότιος Όμιλος

Ολυμπιακός – ΟΦ Ιεράπετρας 3-2 (66′ και 83′ Κωστή, 72 Μπα – 53′ Βουό, 70′ Κατάλντι)

Η βαθμολογία της Super League 2

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2: Άλλη μία νίκη ο Πανσερραϊκός – Τρίποντο με ανατροπή ο Ολυμπιακός Β’», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.