Super League 2: «Χρυσός» βαθμός για τη Βέροια κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’ – Όλα κρίθηκαν σε 4 λεπτά!

ΠΑΟΚ Β' και Βέροια ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στο γήπεδο του Μακεδονικού τη Βέροια, σε εξ αναβολής παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής της Super League 2

Super League 2: Εξ αναβολής αναμέτρηση στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής στο Βόρειο όμιλο περιελάμβανε το… μενού της Μεγάλης Πέμπτης (13/4).

ΠΑΟΚ Β‘ και Βέροια ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στο γήπεδο του Μακεδονικού, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν έναν πολύτιμο βαθμό στη μάχη της παραμονής.

Οι Θεσσαλονικείς εμφανίστηκαν ανώτεροι στα πρώτα 45 λεπτά, δημιούργησαν φάσεις στην αντίπαλη εστία αλλά δεν βρήκαν το γκολ. Η λύση ήρθε στο 65ο λεπτό, με τον Μπράντονιτς να αξιοποιεί την πάσα του Χατζηστραβού.

Παρόλα αυτά η χαρά των «ασπρόμαυρων» ωστόσο δεν κράτησε για πολύ, αφού στο επόμενο λεπτό η ομάδα της Ημαθίας κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Μιχαηλίδη μέσα στην περιοχή, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα στο 69’ ο Μπουόλι φέρνοντας το ματς στα ίσια!

Η βαθμολογία της Super League 2

Το πρόγραμμα της 20ής αγωνιστικής

Τρίτη (18/4)

ΠΑΟΚ Β’ – Διαγόρας (14:45)

Τετάρτη (19/4)

Νίκη Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας (14:45)

Ηρακλής – Μακεδονικός (14:45)

Θεσπρωτός – ΑΕΛ (14:45)

Αλμωπός Αριδαίας – ΝΠΣ Βέροια (14:45)

Πανσερραϊκός – Παναθηναϊκός Β (15:15)

Ρεπό: Ηρακλής Λάρισας

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2: «Χρυσός» βαθμός για τη Βέροια κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’ – Όλα κρίθηκαν σε 4 λεπτά!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.