Super League 2: Δεν τους βλέπει ο Λεβαδειακός του Κομπότη

Δεν σταματά να νικά ο Λεβαδειακός στη Super League 2. Επέστρεψαν τα χαμόγελα στον ΠΑΟΚ Β', τα κατάφερε και η Ηλιούπολη.

Περαστικός είναι από τη Super League 2 ο Λεβαδειακός και το δείχνει διαρκώς. Μόνο νίκες έχει και κατάφερε να διευρύνει το σερί του και με τον Ηρακλή.

Τον αντιμετώπισε στο «Καυτανζόγλειο», δυσκολεύτηκε αρκετά, αλλά στο φινάλε τα κατάφερε. Οι γηπεδούχοι είχαν χαμένο πέναλτι στο 54′ για το 1-0 και τέσσερα λεπτά μετά ο Νίκας διαμόρφωσε το τελικό 0-1. Έτσι οι Βοιωτοί ξεφεύγουν διαρκώς.

Για τον ίδιο όμιλο ο ΠΑΟΚ Β’ επικράτησε με 2-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας. Είχε ανάγκη αυτό το τρίποντο για να επανέλθει η ηρεμία στις τάξεις του κλαμπ. Νέα ήττα για τους Θεσσαλούς, οι οποίοι βγάζουν σοβαρά θέματα όσο περνά ο καιρός.

Στον Νότο ο πολύ καλός στο γήπεδό του Γιούχτας δεν κατάφερε να χαρεί τέταρτη διαδοχική νίκη. Ήρθε ισόπαλος 2-2 με τον Ολυμπιακό Β’ με τους Πειραιώτες να ισοφαρίζουν στο 80′ με τον Παπακανέλλο. Είχαν προηγηθεί με τον Κωστή και οι Κρητικοί είχαν κάνει την ανατροπή στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Τέλος, η κατάρρευση της Παναχαϊκής συνεχίζεται. Μία ακόμη ήττα γνώρισε, αυτή τη φορά από την Ηλιούπολη με 1-0. Το πέναλτι του Άντο έκρινε τον αγώνα.

Τα αποτελέσματα

Βόρειος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Σάββατο (4/11)

ΠΑΟΚ Β’ – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-0 (37′ πέν. Γκορντεζιάνι, 67′ Ρουμνιάτσεβ)

Ηρακλής – Λεβαδειακός 0-1 (58′ Νίκας)

Κυριακή (5/11)

Κοζάνη – ΑΕΛ (15:00)

Καμπανιακός – Απόλλων Πόντου (15:00)

ΑΕΚ Β’ – Νίκη Βόλου (15:00)

Νότιος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Γιούχτας – Ολυμπιακός Β’ 2-2 (53′ Αλεξόπουλος, 59′ Ροβίθης – 4′ Κωστή, 80′ Παπακανέλλος)

Ηλιούπολης – Παναχαϊκή 1-0 (23′ πέν. Άντο)

Τηλυκράτης – Διαγόρας (13:00)

Παναθηναϊκός Β’ – Αιγάλεω (15:00)

Ιωνικός – Καλαμάτα (15:00)