Super League 2: Η Καλλιθέα ανεβαίνει και ο Αιολικός υποβιβάζεται

Διπλό ανόδου για την Καλλιθέα στη Νίκαια, ενώ αποχαιρετά τη Super League 2 ο Αιολικός εκτός απροόπτου.

Έτοιμη να στεφθεί πρωταθλήτρια στη Super League 2 είναι η Καλλιθέα, η οποία θέλει πια έναν πόντο στα επόμενα δύο παιχνίδια της.

Για τρίτη φορά τη φετινή σεζόν η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη άλωσε τη Νίκαια. Αυτή τη φορά εκμεταλλεύτηκε τις απουσίες του Ιωνικού και τα σφυρίγματα του Περράκη.

Πολύ κακή η διαιτησία του τελευταίου. Από την αρχή εκδηλώθηκε και στο 40′ είχε αφήσει τους γηπεδούχους με δέκα με ανύπαρκτη αποβολή του Τασουλή. Πέντε λεπτά μετά ο Ζάχαβι έκανε απίστευτο λάθος και ο Λουκίνας το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιωνικός το πάλεψε στο μέτρο του δυνατού μετά το δοκάρι των φιλοξενούμενων με τον Ντεμέτριους. Έχασε ευκαιρίες με τον Γιακουμάκη για να τον ισοφαρίσει και στις καθυστερήσεις ο Λουκίνας έκανε το 0-2.

Υπήρχε και ένα παιχνίδι για τα πλέι οφ του Βορρά. Εκεί ο Αιολικός πήρε το προβάδισμα με τον Ζάκαριτς, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ Β’ έφερε τούμπα το ματς και εξασφάλισε την παραμονή του. Οι Μυτιληνιοί αποχαιρετούν τη Super League 2. Πρέπει να γίνουν απίθανα πράγματα στους επόμενους τρεις αγώνες για να σωθούν.