Super League 2: Κόλλησαν στο «Χ» Ολυμπιακός Β και Ιωνικός – Μεγάλη νίκη για την Καλαμάτα (vid)

Ολυμπιακός Β και Ιωνικός έμειναν στο 1-1 για την 3η αγωνιστική της Super League 2

Ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα των αγώνων της σημερινής ημέρας για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2, εκεί όπου Ολυμπιακός Β και Ιωνικός κόλλησαν στο «χ».

Πιο συγκεκριμένα, οι δύο ομάδες τέθηκαν αντιμέτωποι στο γήπεδο του Ρέντη στα πλαίσια του β’ ομίλου της Super League 2, με το τελικό 1-1 να μην αφήνει κανέναν από τους δύο ικανοποιημένους.

Αρχικά, μόλις στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης, ένας πρώην ερυθρόλευκος, ο Τόμας Ντε Βισέντι έβαλε μπροστά στο σκορ τον φιλοξενούμενο Ιωνικό.

Η απάντηση όμως από πλευράς Ολυμπιακού ήρθε στο 2ο μέρος της αναμέτρησης και ειδικότερα στο 67ο λεπτό, όταν ο Γιώργος Μαρίνος έφερε το παιχνίδι στα ίσια και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Αξιοσημείωτο είναι πως στο 87ο λεπτό οι δύο ομάδες έμειναν με δέκα παίκτες καθώς ο Ιγκλέσιας αποβλήθηκε έπειτα από ένα επικίνδυνο τάκλιν στον Φαντιγκά.

Αυτή η ενέργεια έφερε περεταίρω ένταση με αποτέλεσμα να αποβληθεί με απευθείας κόκκινη κάρτα και ο Μπιανκόν.

Δείτε τα highlights της αναμέτρησης:

Super League 2: Μεγάλη νίκη για την Καλαμάτα που έκανε το 3Χ3

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της ημέρας, η Καλαμάτα πέτυχε μια σημαντικό νίκη με το ευρύ 0-3 στην έδρα του Αιγάλεω και με αυτό το τρίποντο έφτασε τους 9 πόντους, όντας μόνη στην κορυφή.

Τέλος, με νίκη συνέχισε και ο Γιούχτας Αρχανών ο οποίος επικράτησε εντός έδρας της Παναχαϊκής με σκορ 2-1, φτάνοντας με αυτόν τον τρόπο τους 6 βαθμούς.

12. Ολυμπιακός Β’ -8*

* Ο Ολυμπιακός Β’ είχε τιμωρηθεί με δύο αφαιρέσεις βαθμών (-5) από την περσινή σεζόν.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2: Κόλλησαν στο «Χ» Ολυμπιακός Β και Ιωνικός – Μεγάλη νίκη για την Καλαμάτα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.