Super League 2: Συντριβή στη Ρόδο για τον Παναθηναϊκό Β΄, 4-1 από τον Διαγόρα

Ο Παναθηναϊκός Β'΄γνώρισε βαριά ήττα στην Ρόδο από τον Διαγόρα (4-1) στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Super League 2.

Βαριά ήττα στην Ρόδο κόντρα στον Διαγόρα για την 27η αγωνιστικής της Super League 2 γνώρισε ο Παναθηναϊκός Β΄, με τους πράσινους να συντρίβονται με σκορ 4-1.

Oι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με σουτ του Τσιαντούλα στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ ο Σταμένκοβιτς στο 25′ έκανε δύο τα τέρματα του Διαγόρα.

Με το αυτογκόλ του Ρόμπι στο 37′ ήρθε το 3-0 για την ομάδα από τα Δωδεκάνησα, ενώ το Τριφύλλι μείωσε σε 3-1 με τον Σερπέζη στο 42ο λεπτό.

Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Μιχάλης Μανιάς στο 57′ στέλνοντας τον Διαγόρα στην στην 7η θέση της βαθμολογίας με 30 βαθμούς, όσους δηλαδή έχει και ο Παναθηναϊκός Β΄.

Super League 2: Το πανόραμα της 27ης αγωνιστικής στο Βορρά

Παρασκευή (26/5)

ΠΑΟΚ Β’-Ηρακλής 0-3 (45’+2′, 76′ Άλεξιτς, 90’+2′ Τομάς)

Σάββατο (27/5)

Διαγόρας-Παναθηναϊκός Β’ 4-1

Κυριακή (28/5)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Μακεδονικός (16:00)

Η Βαθμολογία της Super League 2:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2: Συντριβή στη Ρόδο για τον Παναθηναϊκό Β΄, 4-1 από τον Διαγόρα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.